X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polskie Radio z wyróżnieniem w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 13:00
Polskie Radio otrzymało wyróżnienie w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku" za serwis specjalny "Bitwa Warszawska 1920". Projekt znalazł się w prestiżowym gronie 15 finalistów z ponad 200 zgłoszonych inicjatyw i wydarzeń.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PR24
Bitwa 1920 1200.png
"Bitwa Warszawska 1920". Serwis specjalny Polskiego Radia

Wystawa "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie" w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, Obchody Roku Jana Kowalewskiego i Polska Biblioteka Muzyczna to zwycięzcy 14. plebiscytu "Wydarzenie Historyczne Roku". Uroczysta gala odbyła się w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

W finałowej piętnastce, z pośród 200 zgłoszonych projektów i wydarzeń, znalazł się serwis specjalny Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920". Został on przygotowany we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa" z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej. Jest największym i najbogatszym serwisem internetowym poświęconym temu wydarzeniu, a zarazem jedną z najbardziej multimedialnych i interaktywnych stron historycznych, które powstały w naszym kraju.

Pierwsze miejsce w kategorii "Wystawa" zajęła ekspozycja opowiadająca historię wielokulturowej, włókienniczej Łodzi z perspektywy codziennego życia jej mieszkańców. W kategorii "Wydarzenie" zwyciężył projekt Obchody Roku ppłk. Jana Kowalewskiego - kryptologa, który złamał sowieckie szyfry przed Bitwą Warszawską. Z tej okazji Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi zorganizowało m.in. pokój zagadek i słuchowisko "Zagadka Jana K.". W kategorii "Edukacja i multimedia" nagrodzona została Polska Biblioteka Muzyczna. Jest to portal udostępniający zdigitalizowane materiały nutowe oraz ikonograficzne będące w posiadaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Polskie Radio z wyróżnieniem w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku" Polskie Radio z wyróżnieniem w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku"

Zgłoszenia do konkursu były przyjmowane w trzech kategoriach: "Wystawa", "Wydarzenie" i "Edukacja". W pierwszym etapie jury wyłoniło po pięć projektów z każdej kategorii, natomiast finałowa piętnastka została oceniona przez internautów. W tym roku do Muzeum Historii Polski wpłynęło ok. 200 zgłoszeń, najwięcej w kategorii "Wydarzenie", część przedsięwzięć była realizowana online ze względu na pandemię.

Posłuchaj
00:24 11269177_1.mp3 Prezes Polskiego Radia o serwisie specjalnym "Bitwa Warszawska 1920" (IAR)

Plebiscyt "Wydarzenie Historyczne Roku" jest organizowany przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Konkurs został objęty honorowym patronatem wicepremiera, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, profesora Piotra Glińskiego.

Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia.

pb/koz