more_horiz
Wiadomości

Tragedia w "białym miasteczku". Prokuratura: przy 94-latku nie znaleziono broni palnej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 23:24
- Wedle mojej wiedzy przy 94-letnim mężczyźnie, który dokonał samookaleczenia w miejscu protestu "białego miasteczka" nie stwierdzono obecności broni palnej. Podejrzewa się, że był to albo pistolet hukowy, albo jakiegoś rodzaju raca - poinformował prokurator Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjne Foto: PAP/Paweł Supernak

Do zdarzenia doszło na terenie "białego miasteczka" przy Al. Ujazdowskich w Warszawie w sobotę około godziny 10.20. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że doszło do samookaleczenia 94-letniego mężczyzny.

Czytaj także:
1200_karetka_shutterstock.jpg
Tragedia w "białym miasteczku". Policja: mężczyzna, który strzelił sobie w głowę, nie żyje

Jak informował wcześniej podkomisarz Rafał Retmaniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji mężczyzna z obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala. - Niestety, w związku z poniesionymi obrażeniami mężczyzna zmarł - podał policjant.

Czynności dowodowe 

W sobotę po południu prokurator Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazał że śledczy wszczęli postępowanie w tej sprawie. - Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie następnie zmarł. Po zgonie wszczęto wszystkie czynności dowodowe. Na miejscu zdarzenia był prokurator - zaznaczył Skrzetuski.

- Co do samego narzędzia, które zostało wykorzystane, to będzie przedmiotem badań. Wedle mojej wiedzy przy mężczyźnie nie stwierdzono obecności broni palnej. Podejrzewa się, że był to albo pistolet hukowy, albo jakiegoś rodzaju raca. Będzie to kwestią badań, które zostań przeprowadzone w późniejszych dniach - podkreślił prokurator.

Dodał przy tym, że w związku z prowadzonym postępowaniem i gromadzeniem materiałów dowodowych na tę chwilę nie może przekazywać więcej informacji na temat ustaleń postępowania.

Czytaj także:

Czytaj także:
ambulans karetka shutterstock 1200.jpg
List pożegnalny mężczyzny, który postrzelił się w "Białym Miasteczku 2.0"

List pożegnalny

Polska Agencja Prasowa dotarła do zdjęcia listu mężczyzny, który w sobotę śmiertelnie postrzelił się w "białym miasteczku 2.0" w Warszawie.

W odręcznie napisanym liście widnieje data 18.09.2021 r., miejscowość, numer egzemplarza - 1. "Oddałem życie jako protest przeciwko strajkowi służby zdrowia (bo jest polityczny przeciw Polsce PiS)!" - czytamy w liście. Został on podpisany imieniem i nazwiskiem, pada w nim także data urodzenia mężczyzny.

"Białe Miasteczko 2.0" istnieje od 11 września, powstało po manifestacji pracowników ochrony zdrowia w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Akcja nawiązuje do "białego miasteczka" pielęgniarek z 2007 roku.

jbt

Zobacz także

Zobacz także