X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PGNiG włączone do postępowania certyfikacyjnego w sprawie Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 18:07
Spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz jej niemiecka spółka zależna PST zostały włączone do postępowania certyfikacyjnego przez Niemiecką Federalną Agencję do spraw Sieci - informuje PGNiG w komunikacie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Peter Kovalev / TASS / Forum

Paweł Majewski, prezes PGNiG podkreślił, że zdaniem reprezentowanych przez niego firm spółka Nord Stream 2 AG nie spełnia formalnych i merytorycznych przesłanek do certyfikacji. "Obie spółki podnoszą ponadto, że pozytywna decyzja niemieckiego regulatora stanowiłaby zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Unii i poszczególnych państw członkowskich" - napisano w komunikacie.

Czytaj także:
akademik czerski nord stream 2 free shutt 1200 .jpg
Nord Stream 2. Jerzy Buzek: jeśli zostanie uruchomiony nielegalnie, KE powinna natychmiast reagować

Ponadto prezes PGNiG zapewnił, że w ramach postępowania certyfikacyjnego spółka będzie dążyć do tego, żeby właściciel Nord Stream 2 nie mógł uniknąć stosowania wymogów dotyczących rozdzielenia własnościowego, dostępu stron trzecich do infrastruktury oraz przejrzystych taryf, uwzględniających koszty całości gazociągu.

"Będziemy konsekwentnie dowodzić, że Nord Stream 2 AG nie spełnia wymogów formalnych i merytorycznych stawianych operatorowi gazociągu" - napisano w oświadczeniu.

Czytaj także:

Czytaj także:
Nord Stream free układanie rur shutt-1200.jpg
Beata Płomecka: pojawia się podejrzenie, że Gazprom wywiera nacisk na uruchomienie NS2

Przepisy

Obie spółki z Grupy PGNiG podkreślają, że rozpoczęcie funkcjonowania gazociągu przed uzyskaniem ewentualnej decyzji certyfikacyjnej będzie stanowiło naruszenie przepisów prawa niemieckiego i unijnego.

"Prowadzenie działalności bez certyfikacji stanowić będzie przejaw dyskryminacji przedsiębiorstw energetycznych i zakłóci warunki konkurowania na wewnętrznym rynku gazu. Z tego względu PGNiG i PST zastrzegają sobie skorzystanie z wszelkich środków prawnych mających na celu przeciwdziałanie takiemu postępowaniu spółki Nord Stream 2 AG" - napisano w komunikacie.

jbt

Czytaj także

Polityczny wzrost cen gazu? Kurtyka: to element presji na uruchomienie Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 09:13
- Wielokrotny wzrost cen gazu to świadoma polityka Rosji, która w ten sposób chce wywrzeć presję na Europejczyków, by jak najszybciej uruchomić Nord Stream 2 - ocenił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń