X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSWiA: sytuacja na granicy z Białorusią jest niezwykle napięta, dochodzi do szeregu prowokacyjnych incydentów

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 12:33
- Dochodzi do masowych prób łamania integralności granicy - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jak poinformował, od sierpnia tego roku doszło do 9,4 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy.
Mariusz Kamiński
Mariusz KamińskiFoto: PAP/Radek Pietruszka
Granica free tt sg-663.jpg
"Kryzys się zaostrza". Dziennikarz Biełsatu o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Minister wziął udział we wspólnej konferencji z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem oraz Komendantem Głównym Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomaszem Pragą.

- Do prezydenta Andrzeja Dudy wpłynie wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego na obszarze województw podlaskiego i lubelskiego wzdłuż granicy z Białorusią - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Szef MSWiA powiedział podczas konferencji prasowej, że powodem są prowokacje ze strony białoruskich pograniczników oraz niebezpieczne powiązania zatrzymanych na granicy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afganistanu.

Minister Mariusz Kamiński będzie wnioskował o przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni.

Czytaj także:

- Osoby, które usiłują forsować naszą granicę, w żaden sposób nie są zagrożone na Białorusi. Przebywają tam całkowicie legalnie i są tak naprawdę zapraszane przez reżim Łukaszenki i używane przez niego jako broń i amunicja ze względów politycznych - powiedział szef MSWiA.


Posłuchaj
00:19 11314961_1.mp3 Szef MSWiA: od sierpnia ok. 9 400 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią (IAR)Poinformował, że od sierpnia odnotowano 9,4 tys. prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy; 8,2 tys. z tych prób skutecznie udaremniono w pasie granicznym. "Mamy ok. 1,2 tys. zatrzymanych nielegalnych imigrantów w ośrodkach strzeżonych. Wielu z nich nie ma żadnych dokumentów, wielu z nich ma fałszywe dokumenty" - dodał Kamiński.

dz

Czytaj także

"Presja migracyjna ułatwia przenikanie osób związanych z terroryzmem". Żaryn o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 17:30
- Ostatnia masowa fala migracyjna do Europy ułatwiła przenikanie na Zachód osób powiązanych m.in. z organizacjami terrorystycznymi. Takie ryzyka niesie również presja migracyjna stworzona przez Łukaszenkę i Putina przeciwko Polsce - oświadczył Stanisław Żaryn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Straż Graniczna: ponad 200 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią, zatrzymano 18 osób

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 09:09
W sobotę Straż Graniczna odnotowała 259 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano 18 nielegalnych migrantów. Pozostałe próby udaremniono.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSWiA: służby medyczne mogą wjeżdżać na obszar stanu wyjątkowego bez zezwolenia

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 14:15
- Zespoły ratownictwa medycznego mogą wjeżdżać na teren objęty stanem wyjątkowym bez specjalnego zezwolenia, w sytuacji gdy są tam wezwane - powiedział wiceszef MSWiA Błażej Poboży.
rozwiń zwiń