more_horiz
Wiadomości

Dolny Śląsk: mężczyzna znęcał się nad żoną i przechowywał narkotyki. Grozi mu 10 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 23:40
Na trzy miesiące aresztował sąd w Lubinie na Dolnym Śląsku mężczyznę, który znęcał się nad żoną i miał w domu narkotyki. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/DarSzach

przemoc domowa shutterstock 1200x660.jpg
Ustawa antyprzemocowa. Policja wydała prawie 440 nakazów natychmiastowego opuszczenia mieszkania

Policja podała, że funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubinie uzyskali informacje, zgodnie z którymi 38-letni mężczyzna miał posiadać w swoim mieszkaniu znaczne ilości narkotyków.

Podczas sprawdzania miejsca zamieszkania podejrzanego policjanci ujawnili między innymi słoik szklany, w którym znajdował się worek foliowy z zawartością suszu roślinnego.

Badania narkotesterem potwierdziły, że jest to marihuana. Łączna ilość zabezpieczonych narkotyków to blisko 400 porcji handlowych tego środka zakazanego ustawą. 38-latek posiadał jeszcze wagę elektroniczną, co może świadczyć, że trudnił się handlem substancjami zakazanymi.

Przemoc domowa

- Ponadto w trakcie wykonywania niezbędnych czynności służbowych przez policjantów na jaw wyszły jeszcze inne okoliczności. Okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją małżonką. Podczas awantur, znajdując się pod wpływem alkoholu i narkotyków, wyzywał swoją żonę słowami wulgarnymi i obelżywymi a także uderzał, popychał, szarpał, a nawet kopał - powiedziała aspirant Monika Kaleta z dolnośląskiej policji.

Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych nie budził wątpliwości. Sąd Rejonowy w Lubinie przychylił się do wniosku prokuratora rejonowego i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 38-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

pkur

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem