more_horiz
Wiadomości

Padł rekord prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Było ich ponad 700

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 13:00
- W ostatnich trzech dniach zanotowano rekordowe próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - poinformowała w poniedziałek rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska Dodała, że dwie duże grupy migrantów próbowały siłowo sforsować granicę.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: twitter.com/Zelazna_Dywizja

Rzecznik SG podczas konferencji prasowej w poniedziałek powiedziała, że w weekend doszło do rekordowej liczby prób nielegalnego przekroczenia granicy. - W sobotę mieliśmy rekord, jeżeli chodzi o próby nielegalnego przekroczenia granicy, bo było ich ponad 700. Przez trzy dni było prawie 2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy - mówiła.

Czytaj także:
straż graniczna granica free 1200 .jpg
Premier: staramy się chronić nasze granice w duchu konwencji i zobowiązań międzynarodowych

Rzecznik dodała, że zatrzymano też 15 osób pomagających w nielegalnym przedostaniu się do Polski.

Czytaj także:

Próby przekroczenia granicy 

Ppor. Anna Michalska poinformowała też, że SG umieściła na Twitterze nagranie z "próby siłowego przekroczenia granicy". - Są to zdarzenia niezwykle ciężkie dla funkcjonariuszy SG i żołnierzy WP. Wygląda to wprost tak, że na patrol funkcjonariuszy i żołnierzy naciera grupa 90 osób lub 130, forsując zapory techniczne i próbując siłą wedrzeć się do Polski - powiedziała rzeczniczka.

Rzecznik dodała, że próbom tym udało się zapobiec dzięki szybkiej reakcji żołnierzy i funkcjonariuszy SG.

Ppor. Anna Michalska poinformowała przy tym, że obecnie w ośrodkach dla cudzoziemców przebywają 1534 osoby. - W szpitalach jest 19 osób, 6 osób to dzieci. Jeżeli chodzi o dzieci, to są zapalenia płuc, jedno dziecko z porażeniem mózgowym, przeziębienia, wyziębienia - wskazała.

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem