X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MEiN złożył nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. "Dziękuję za wytrwałość i zaangażowanie"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 18:14
Z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej, zwanego Dniem Nauczyciela, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek złożył nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzenia. W skierowanym do dyrektorów szkół i placówek oświatowych liście zwrócił uwagę na ważną rolę nauczycieli w procesie nauczania i wychowania.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: Forum/Adam Chelstowski

Piontkowski free tt-1200.jpg
Czy szkoły czekają zmiany w podstawie programowej? Wiceminister edukacji wyjaśnia

"Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazuję wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom oświaty wyrazy najwyższego uznania i szacunku. Każdego dnia pomagają Państwo zdobywać uczniom nową wiedzę, inspirują ich do rozwijania pasji i talentów, a także przygotowują do wejścia w dorosłe życie, do podjęcia w przyszłości nowych ról społecznych. Serdecznie za to dziękuję" - napisał szef resortu edukacji i nauki. "Dziękuję za Państwa wytrwałość, zaangażowanie oraz profesjonalizm" - dodał. 

Przemysław Czarnek wspomniał o propozycjach resortu dotyczących wzrostu wynagrodzenia nauczycieli, a także zmianach w zakresie czasu pracy oraz awansu zawodowego.


Minister nawiązał też do wspólnego przedsięwzięcia resortu i Centrum GovTech "Laboratoria przyszłości". Dzięki tej inicjatywie możliwe będzie wsparcie szkół w nowoczesne narzędzia, jakimi są m.in. drukarki 3D czy roboty.

Przemysław Czarnek wyraził także zadowolenie z dużego zaangażowania szkół i środowiska oświatowego w program "Poznaj Polskę". "To znakomity sposób na urozmaicenie i wzbogacenie zajęć lekcyjnych, a także na przybliżenie młodym ludziom historii oraz bogactwa polskiego dziedzictwa narodowego" - ocenił minister.

Szef resortu edukacji i nauki skierował także słowa uznania do środowiska oświaty polonijnej - podziękował za trud, który nauczyciele wkładają w nauczanie języka polskiego oraz przekazywanie wiedzy naszym młodym Polakom dorastającym na obczyźnie.

***

Dzień Edukacji Narodowej funkcjonuje od 1982 roku jako święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Wprowadzono je ustawą "Karta Nauczyciela" z 1982 roku. Dzień Edukacji Narodowej jest wolny od zajęć lekcyjnych. Uczniowie nie mają tego dnia lekcji, ale nie jest to dla nich dzień wolny od obecności w szkole. Szkoła w tym dniu jest zobowiązana prowadzić zajęcia opiekuńcze lub zajęcia innego rodzaju, na przykład związane z odbywającymi się z tej okazji uroczystościami szkolnymi.

kp

Czytaj także

"Zostanie przyjęta na najbliższej Radzie Ministrów i trafi do Sejmu". Czarnek o tzw. ustawie kuratoryjnej

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:11
– Mam nadzieję, że tzw. ustawa kuratoryjna zostanie przyjęta na najbliższej Radzie Ministrów i trafi do Sejmu, więc jesienią tego roku wejdzie w życie – powiedział na antenie Polskiego Radia Wrocław minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Socha o zdalnej nauce: nie jest to pozytywne dla rozwoju młodych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:44
- Nie jest to pozytywne zjawisko zarówno z perspektywy rynku pracy, jak i rozwoju społecznego młodych ludzi. Niektórzy już trzeci rok szkolny i akademicki spędzają w swoich pokojach - powiedziała w Polskim Radiu 24 Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
rozwiń zwiń