X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rzecznik MZ: liczba szpitali tymczasowych i łóżek covidowych będzie systematycznie zwiększana

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 14:15
- W Polsce działa 14 szpitali tymczasowych przeznaczonych do walki z COVID-19. W związku z wnioskiem woj. wielkopolskiego będzie ich 15 - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że liczba szpitali będzie systematycznie zwiększana.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CinemaPhoto / Shutterstock.com

W czasie czwartkowej konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia pytany był o pomysł ministerstwa na to, by przestrzegano zasad sanitarnych związanych z pandemią. - W piątek będzie posiedzenie premiera i ministra zdrowia z wojewodami - poinformował Wojciech Andrusiewicz.

covid free shutterstock 1200 (1).jpg
Przybywa chorych na COVID-19. Kraska: mamy hospitalizowanych ponad 2,4 tys. pacjentów

Przypomniał, że obecnie "nie tylko policja może egzekwować przepisy prawa w zakresie zakrywania nosa i ust, ale również organy podległe samorządom miast i gmin, czyli straż miejska". - Część miast egzekwuje te przepisy - powiedział rzecznik resortu zdrowia, wskazując np. na środki transportu miejskiego. - Liczymy, że po rozmowach z wojewodami będzie ukierunkowanie na ściślejszą egzekucję przepisów prawa w zakresie zakrywania nosa i ust - dodał.

Czytaj także:

Przypomniał jednocześnie, że minister zdrowia Adam Niedzielski "z racji na bardzo dobrą współpracę z Episkopatem" zwrócił się do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z apelem, aby w kościołach proboszczowie przypominali wiernym o przestrzeganiu obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.

Zaznaczył, że minister jest także w ścisłym kontakcie z komendantem głównym Policji i na bieżąco wymieniają się informacjami na temat tego, jak wygląda egzekucja prawa.

Sytuacja w szpitalach

Pytany o zapas łóżek covidowych, Wojciech Andrusiewicz powiedział, że "tylko w ostatnim tygodniu na samej Lubelszczyźnie zwiększyliśmy dostępność łóżek o 33 proc., a na Podlasiu o 45 proc.".

Zaznaczył, że mówiąc o wydolności systemu ochrony zdrowia i skali czwartej fali, nie wystarczy kierować się jedynie liczbą zajętych łóżek. Zaznaczył, że ważna jest także tworzona baza łóżek. - Póki możemy ją tworzyć, to robimy - oświadczył Wojciech Andrusiewicz.

Wspomniał, że również wojewoda wielkopolski zwrócił się do ministra zdrowia o otworzenie kolejnego szpitala tymczasowego.

Posłuchaj
00:28 11345471_1.mp3 Rzecznik resortu zdrowia: w Polsce działa 14 szpitali tymczasowych dla pacjentów z COVID-19 (IAR)

 

Twitter Waldemar Kraska free 1200.jpg
Który region ma najwyższy współczynnik zapadalności na COVID-19? Wiceszef MZ podaje dane

- Dzisiaj w Polsce działa 14 szpitali tymczasowych przeznaczonych do walki z COVID-19. W ciągu ostatniego czasu zostały otwarte dwa kolejne - powiedział rzecznik resortu zdrowia. W związku z wnioskiem wojewody wielkopolskiego będzie ich 15 - powiedział Andrusiewicz.

Zapowiedział, że systematycznie liczba szpitali tymczasowych i łóżek covidowych będzie zwiększana. Zapewnił, że liczbę łóżek covidowych można zwiększyć do 11 tys. w ciągu 24-48 godz., a w następnych 24-28 godzinach do 17 tys.

ng

Czytaj także

Andrusiewicz: widzimy rozwój epidemii w trzech województwach

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 13:50
- Widzimy rozwój epidemii w trzech województwach. Na Lubelszczyźnie zajętych jest około 56 proc. łóżek szpitalnych, na Podlasiu 46 proc., a na Podkarpaciu 42 proc. – przekazał we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionki skutecznie pomagają w walce z COVID-19. MZ: tylko 0,1 proc. w pełni zaszczepionych zostało zakażonych

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 16:30
Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, zaledwie 0,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób z koronawirusem 1,9 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie były związane ze szczepieniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

3000 zakażeń koronawirusem. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 09:50
- Ostatniej doby wykryto 3000 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 60 osób chorujących na COVID-19 - poinformował Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
rozwiń zwiń