more_horiz
Wiadomości

Zmiana trybu pracy szkół? Jasna deklaracja szefa MEiN

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 15:33
W szkołach przejście systemowe w tryb zdalny lub hybrydowy nie jest planowane - zaznaczył na konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Forum/Bartosz Rozalski

- Dzisiaj rano uczestniczyliśmy wraz z ministrem Piontkowskim w rządowym zespole zarządzania kryzysowego. Przedstawialiśmy tę sytuację o szkołach w całej Polsce, ale także w poszczególnych województwach, które są najbardziej dotknięte tą czwartą falą. Możemy powiedzieć, że nie rozważamy żadnych zmian systemowych, tzn. pracujemy dalej stacjonarnie - powiedział minister.

szkoła 1200 free.jpg
Tekieli: jeśli szkoła nie będzie atrakcyjna w treściach, nie będzie konkurować ze światem zewnętrznym

Szef MEiN zaznaczył dalej, że to, co będzie się na pewno w tej kwestii działo, to kontrola przestrzegania wymogów sanitarnych oraz wytycznych i zaleceń resortów nauki, zdrowia i inspekcji sanitarnej, zwłaszcza w regionach, gdzie mamy do czynienia z większą liczbą zakażeń. Podkreślił też, że przestrzeganie tych zasad "jest gwarancją tego, że będziemy dalej w nauce stacjonarnej, jak zapowiadaliśmy".

Czytaj także:

Minister położył nacisk na wagę szczepień.

- Dane statystyczne są jednoznaczne. W szpitalach znajdują się przede wszystkim, w przytłaczającej większości, osoby niezaszczepione, a umierają na COVID-19 niemal wyłącznie osoby niezaszczepione. To powinno skłaniać do tego, żeby wszyscy się szczepili - powiedział Czarnek.

Podkreślił, że przejście systemowe w tryb zdalny lub hybrydowy nie jest planowane, "poza przypadkami, w których decydują dyrektorzy z sanepidem".

nj

Zobacz także

Zobacz także