more_horiz
Wiadomości

Aktywista Obywateli RP próbował przewieźć migrantów do Warszawy. Grozi mu do 8 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 16:32
Aktywista Obywateli RP, były dziennikarz został zatrzymany przez policję w Hajnówce na Podlasiu - pisze wPolityce.pl. Według ustaleń portalu mężczyzna wraz z jeszcze jedną osobą wiózł dwóch imigrantów z rejonu granicy z Białorusią do Warszawy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/@Straz_Graniczna

policja 1200 (3).jpg
Minionej doby zatrzymano 120 osób, które nielegalnie przekroczyły granice. Od początku kryzysu kilka tysięcy

Jak przekazał portal, samochód mężczyzny został zatrzymany w środę po południu do rutynowej kontroli.

"W pojeździe siedziało dwóch imigrantów w wieku ok. 20-30 lat. Nie znali języka polskiego i stwierdzili, że są obywatelami Iraku. Wiadomo, że nie posiadali oni żadnych dokumentów" - napisano.

Czytaj także:

Portal dodał, że na miejscu pojawili się strażnicy graniczni, którzy "przejęli nielegalnych imigrantów i zabezpieczyli samochód".

Według wPolityce.pl, mężczyzna "miał przekonywać policjantów, że Irakijczyków spotkał przypadkowo na drodze prowadzącej do miejscowości Budy". "Twierdził, że chciał im pomóc i dlatego zabrał ich do swojego samochodu" - dodano. Jak napisano, planem mężczyzny i innej działaczki Obywateli RP, Justyny Wolniewicz, miało być przewiezienie młodych Irakijczyków do Warszawy.

"Wszyscy zostali zatrzymani przez policję" - pisze portal. Działacze Obywateli RP zostali doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem