more_horiz
Wiadomości

Szef MEiN: 95 proc. uczniów bez przeszkód uczy się w trybie stacjonarnym

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 08:42
Zdalna nauka dotyczy obecnie ok. 5 proc. uczniów, 95 proc. uczy się w trybie stacjonarnym, bez przeszkód – poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Systemowego przejścia na tryb zdalny we wszystkich szkołach nie przewidujemy – dodał.
MEiN nie przewiduje systemowego przejścia na tryb zdalny we wszystkich szkołach
MEiN nie przewiduje systemowego przejścia na tryb zdalny we wszystkich szkołachFoto: shutterstock.pl/BearFotos

Szef MEiN wskazał w radiowej Jedynce, że zdalna nauka ze względu na COVID-19 prowadzona jest w kilkunastu procentach placówek.

pap czarnek piontkowski 1200.jpg
Historia i teraźniejszość. Od 1 września przyszłego roku nowy przedmiot w szkołach

- Mówimy o placówkach, w których mamy pojedyncze klasy na nauczaniu zdalnym. Jeśli chodzi o całe szkoły to znikomy odsetek – stwierdził minister.


Posłuchaj
00:25 zdalne.mp3 Przemysław Czarnek o nauczaniu stacjonarnym i zdalnym w polskich szkołach (IAR)

 

Resort informował w środę, że 96,6 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 84 proc. szkół podstawowych i 85,2 proc. szkół ponadpodstawowych pracuje w trybie stacjonarnym.

Czytaj także:Zdalna nauka – jak poinformował w czwartek minister - dotyczy obecnie ok. 5 proc. uczniów, 95 proc. uczy się w trybie stacjonarnym, bez przeszkód.

kształcenie zawodowe, zawodówka, remont budowa 1200.jpg
Szkolnictwo zawodowe powraca do łask

Pytany, czy może złożyć deklarację, że powszechne odejście od nauczania stacjonarnego w tym roku szkolnym jest wykluczone, szef resortu edukacji odparł, że "absolutnie takiej deklaracji nigdy nie składał i złożyć nie może, bo nie jest wróżką i nie jest w stanie przewidzieć, co będzie za miesiąc, dwa czy trzy".

- Na ten moment nie przewidujemy systemowego przejścia na tryb zdalny, poza przypadkami, kiedy dyrektor wraz z sanepidem stwierdzą, że jest taka konieczność. (…) Tryb zdalny wyrządza sporo szkód uczniom, zarówno w wiedzy, jak i kondycji fizycznej i psychicznej – podkreślił.

fc

Zobacz także

Zobacz także