more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ rozmawiał z Cichanouską. "Reżim stał się jeszcze bardziej archaiczny"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 21:49
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podczas rozmowy telefonicznej ze Swiatłaną Cichanouską zapewnił ją, że polityka Polski wobec Białorusi pozostaje niezmienna. Liderka białoruskiej opozycji podziękowała Polsce za wsparcie, jakie otrzymuje białoruskie społeczeństwo obywatelskie.
Zbigniew Rau zapewnił, że polityka Polski wobec Białorusi pozostaje niezmienna.
Zbigniew Rau zapewnił, że polityka Polski wobec Białorusi pozostaje niezmienna. Foto: PAP/Paweł Supernak

Swiatłana Cichanouska napisała potem na Twitterze, że z szefem polskiego MSZ omawiała rezultaty międzynarodowej konferencji na temat Białorusi. "Jestem zadowolona z tego, że możemy koordynować nasze kolejne kroki i strategię mającą na celu rozwiązanie kryzysu politycznego na Białorusi. To ważne, by mieć spójne stanowisko i nie negocjować z dyktatorem" - napisała na Twitterze Swiatłana Cichanouska.

Minister Zbigniew Rau uczestniczył dzisiaj w wideokonferencji zorganizowanej przez kanclerza Austrii Alexandra Schallenberga, której celem było omówienie możliwych sposobów na zakończenie kryzysu politycznego na Białorusi.

"Celem jest wsparcie suwerenności Białorusi"

Podczas konferencji szef polskiej dyplomacji podkreślał, że głównymi celami Polski i Unii Europejskiej pozostaje wsparcie niezależności i suwerenności Białorusi oraz ochrona praw jej obywateli, a także doprowadzenie do uwolnienia wszystkich więźniów politycznych.

- Jako wspólnota transatlantycka nie uznajemy Aleksandra Łukaszenki za prezydenta i nie powinniśmy tego czynić w przyszłości. Nie ma mowy o powrocie do poprzedniego stanu rzeczy, jak to miało miejsce po wcześniejszych tzw. wyborach. Reżim stał się jeszcze bardziej archaiczny, a społeczeństwo bardziej zdeterminowane. Nasza solidarność i nasza odporność jest dla Białorusinów zwiastunem zwycięstwa - powiedział minister Zbigniew Rau podczas wideokonferencji.

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Siemoniak o rozmowach Merkel z Łukaszenką

Czytaj także:

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem