more_horiz
Wiadomości

Uwaga, ślisko na drogach. IMGW ostrzega mieszkańców kilku województw

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 09:58
Ze względu na oblodzenie dróg, IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla południa województwa podkarpackiego, kilku powiatów w Świętokrzyskiem, a także w całym Łódzkiem.
Po nocnych opadach śniegu w wielu miejscach może być na drogach lód
Po nocnych opadach śniegu w wielu miejscach może być na drogach lódFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

W wydanym w poniedziałek rano komunikacie podano, że po nocnych opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, co skutkować będzie ich oblodzeniem.

Podkarpacie

Według IMGW temperatura minimalna ma wynieść około -1 st. C, natomiast temperatura minimalna przy gruncie około -2 st. C.

Ostrzeżenie dotyczy powiatów sanockiego, bieszczadzkiego, leskiego, krośnieńskiego, jasielskiego oraz Krosna.

Świętokrzyskie

IMGW wydał także ostrzeżenie przed oblodzeniem dróg dla dwóch powiatów województwa świętokrzyskiego.

Ostrzeżenie obowiązuje dla powiatów: jędrzejowskiego i włoszczowskiego. Na drogach mogą tam wystąpić oblodzenia. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska synoptycy określają na 80 proc.

Czytaj także:

Łódzkie

Jak poinformował Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, drogi w województwie łódzkim mogą być oblodzone, szczególnie na mostach i wiaduktach.

Komunikat o możliwym oblodzeniu dotyczy całego regionu.

- Miejscami temperatura gruntu spadła do około -1 st. C. Lokalnie, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, może być ślisko - przekazał rano synoptyk Marek Pruchniewicz.

Rano w Łodzi temperatura powietrza wynosi ok. 1 st. C, ale przy gruncie w niektórych miejscach woj. łódzkiego termometr może pokazywać do minus 2 st. C. Prognozowane opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu mogą powodować, że drogi pokryje warstwa lodu.

st

Zobacz także

Zobacz także