more_horiz
Wiadomości

Kolejne spotkanie dot. wynagrodzeń nauczycieli. Rozmowy odbywają się pod patronatem prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 05:44
O 9:00 w Belwederze rozpocznie się kolejne spotkanie przedstawicieli ministerstwa edukacji i nauki z oświatową "Solidarnością" poświęcone tematowi wynagrodzeń nauczycieli. Rozmowy odbywają się pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Syda Productions

Dzisiejsze spotkanie jest kontynuacją rozpoczętych przed dwoma tygodniami w Pałacu prezydenckim rozmów, w których uczestniczyli także prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Oświatowa "Solidarność" chce powiązania pensji nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce.

Rzeczniczka Anna Ostrowska mówi, że jest to trudne do zrealizowania, ale kwestia nie jest jeszcze rozstrzygnięta. - To nie jest tylko kwestia MEiN. Jest to rzecz powiązana z wydatkami państwa, z budżetem i musimy na tę kwestię patrzeć szerzej - mówiła po zakończeniu ubiegłotygodniowego spotkania.

Na razie resort edukacji i nauki podtrzymuje propozycje przedstawione związkowcom w październiku. Resort zaproponował wtedy między innymi podwyżki od 1240 do 1412 złotych oraz zwiększenie pensum o 4 godziny tygodniowo. Wszystkie związki te propozycje odrzuciły.

Czytaj także:
shutterstock_szkoła nauczyciel 1200.jpg
Nauczyciel potrzebny na wczoraj

Czytaj także:w

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem