more_horiz
Wiadomości

Postawa opozycji ws. kryzysu na granicy. Jałowiczor: nie potrafią wybrnąć z narracji, którą narzucili

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 15:00
- Opozycja zmaga się z problemem, który sama sobie stworzyła: na początku zajęła stanowisko, które nie tylko nie ma poparcia w innych państwach, ale i w polskim społeczeństwie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor, publicysta "Gościa Niedzielnego".
Jakub Jałowiczor powiedział, że opozycja stała się zakładnikiem narracji, jaką przyjęła na początku kryzysu na granicy
Jakub Jałowiczor powiedział, że opozycja stała się zakładnikiem narracji, jaką przyjęła na początku kryzysu na granicyFoto: PR24

Posłowie odrzucili we wtorek poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej i przyjęli ją w pierwotnym kształcie. Wcześniej rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych na temat zagrożeń geopolitycznych pochodzących ze wschodu, przebiegło w dobrej atmosferze. 

Na spotkaniu została przestawiona informacja dotycząca zagrożeń pochodzących bezpośrednio z Białorusi oraz zagrożeń dotyczących ogólnej sytuacji geopolitycznej. Przedstawiono strategie działań, po które sięgnąć może Rosja.

Działania opozycji

Jakub Jałowiczor podkreślił, że politycy opozycyjni nie mogą znaleźć wyjścia z sytuacji, którą sami sobie narzucili. - Opozycja ma świadomość, że nie może sabotować tych działań, które są podejmowane na rzecz ochrony granicy. Nie może też z drugiej strony stawać po stronie rządu. Dlatego mamy do czynienia z motaniem się części polityków - ocenił.

Publicysta powiedział także, że za taki stan rzeczy odpowiada opozycyjna narracja, która nie znalazła poparcia w społeczeństwie. - Sprawa kryzysu granicznego pokazuje, że na współpracę z opozycją nie ma co liczyć. Opozycja od samego początku zmaga się z problemem, który sama sobie stworzyła. Na początku zajęła stanowisko, które nie tylko nie ma poparcia w innych państwach, ale i wśród polskiego społeczeństwa - powiedział.

- Polacy patrzą na wydarzenia na granicy nie jako na kryzys uchodźczy, ale jako zagrożenie dla państwa. Opozycja nie potrafi wybrnąć ze swojego zdania. Plusem jest to, że nie ma wyskoków tych polityków na granicy - dodał.

Zobacz także: Piotr Müller o obecności wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
21:16 PR24_mp3 2021_12_01-14-07-47.mp3 Jakub Jałowiczor o polityce opozycji wobec kryzysu na granicy ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny)

Data emisji: 01.12.2021

Godzina: 14.07

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem