more_horiz
Wiadomości

Jakie ograniczenia na sylwestra i Nowy Rok? Waldemar Kraska wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2021 11:52
Waldemar Kraska powiedział, że w sylwestra i Nowy Rok w imprezach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 100 osób niezaszczepionych przeciw COVID-19. O tę sprawę zapytali go senatorowie na posiedzeniu izby.
Jak podał wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska, w imprezach sylwestrowych będzie mogło brać udział maksymalnie 100 osób niezaszczepionych
Jak podał wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska, w imprezach sylwestrowych będzie mogło brać udział maksymalnie 100 osób niezaszczepionychFoto: shutterstock.com/Yulia Grigoryeva

Wiceminister zdrowia poinformował, że do limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciw COVID-19. Dodał, że limity, które są w tej chwili określone, będą w tych dniach przestrzegane także podczas zgromadzeń odbywających się na zewnątrz.

Nowe rozporządzenie rządu w sprawie obostrzeń

Od 15 grudnia obowiązują zaostrzone przepisy sanitarne w związku z pandemią. Najważniejsze zmiany to nowe limity osób, zamknięte dyskoteki i nauka zdalna. Restauracje, bary i hotele, a także kina, teatry, obiekty sportowe i sakralne mogą mieć maksymalnie 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione. Dodatkowo w kinach obowiązuje zakaz jedzenia.

Czytaj także:

Także od dziś każda osoba przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen będzie musiała wykonać test na COVID-19 nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Osoba, która nie okaże negatywnego wyniku testu, po przekroczeniu granicy Polski będzie musiała odbyć obowiązkową kwarantannę.

W rozporządzeniu nie pojawił się zapis o zwiększeniu limitów pasażerów w transporcie publicznym. Jak tłumaczył we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, w konsultacjach z ministerstwem infrastruktury, przewoźnikami kolejowymi i transportu drogowego zdecydowano, że zmiany nie będzie, ale większa waga będzie przywiązywana do egzekwowania przepisów związanych z zasłanianiem nosa i ust.

Zobacz także: Bolesław Piecha w "Salonie politycznym Trójki"

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem