more_horiz
Wiadomości

"Białoruskie służby rozsiewają plotki". Stanisław Żaryn pokazał, jak wpływają na migrantów

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2021 14:47
Stanisław Żaryn napisał na Twitterze, że "białoruskie służby rozpuszczają wśród cudzoziemców plotki". Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych wskazał, że chcą w ten sposób zachęcić migrantów do agresywniejszego forsowania granicy.
Stanisław Żaryn poinformował, że białoruskie służby rozpuszczają wśród cudzoziemców plotki, jakoby polska granica była obecnie mniej chroniona.
Stanisław Żaryn poinformował, że białoruskie służby rozpuszczają wśród cudzoziemców plotki, jakoby polska granica była obecnie mniej chroniona. Foto: TT @StZaryn

"Białoruskie służby rozpuszczają wśród cudzoziemców plotki, jakoby polska granica była obecnie mniej chroniona" - napisał na Twitterze Stanisław Żaryn, Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych. Jak podkreślił, "promując kłamstwo, zachęcają ich do dalszych ataków na naszą granicę".

Ocenił, że "białoruskie służby kolportując kłamstwa wśród cudzoziemców liczą na eskalację sytuacji, a także narażają tych ludzi wiedząc, że droga na Zachód jest zamknięta". We wpisie podkreślił także, że "polska granica pozostaje silnie chroniona".

Granica. Sytuacja nadal napięta

Polsko-białoruską granicę próbowało poprzedniej doby przekroczyć nielegalnie 29 osób - tak wynika z danych Straży Granicznej. Do masowego szturmu na linię graniczną doszło około północy na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Czeremsze.

W środę, za pośrednictwem Twittera, Stanisław Żaryn informował o tym, że żołnierze broniący naszej wschodniej granicy na odcinku białoruskim, zostali kolejny raz zaatakowani.

Minister Stanisław Żaryn dołączył do wpisu film nagrany i upubliczniony wcześniej przez resort obrony narodowej, na którym widać pojazd wojskowy i błyski laserów.

Według informacji MON, w okolicach Mielnika obrzucono kamieniami jeden z wojskowych pojazdów, patrolujących obszar wzdłuż tymczasowego ogrodzenia Polski z Białorusią. Białoruskie służby po raz kolejny użyły laserów.

ZOBACZ TAKŻE: wiceszef MSZ Marcin Przydacz w PR24

Czytaj także:

jb

Zobacz także

Zobacz także