more_horiz
Wiadomości

"Słowa dezertera są niewiele warte". Żaryn o żołnierzu, który uciekł na Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 21:29
"Słowa dezertera przeciwko Polsce są niewiele warte". Tak rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, skomentował ucieczkę na Białoruś żołnierza 16. Dywizji Zmechanizowanej, która pomaga strzec granicy z tym państwem.
Polski żołnierz porzucił służbę i uciekł na Białoruś
Polski żołnierz porzucił służbę i uciekł na BiałoruśFoto: media.terytorialsi.wp.mil.pl/DWOT

Stanisław Żaryn zaznacza, że zbiegły żołnierz "na własne życzenie stał się zakładnikiem białoruskich służb" i by uniknąć odpowiedzialności w Polsce "musi kłamać pod dyktando Łukaszenki".

Dezercja

Wojsko Polskie informowało, że powodem dezercji szeregowego był właśnie strach przed odpowiedzialnością prawną po zakończeniu służby. Stanisław Żaryn pisze, że jego problemy z prawem związane są z przejawami agresji, a za dezercję grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik ministra-koordynatora dodaje, że "wszelkie jego wypowiedzi, które będą nagłaśniane przez białoruski reżim, należy traktować jako całkowicie niewiarygodne". Zdementował również tezę, jakoby dezercja była spowodowana kwestiami moralnymi i sprzeciwem wobec polityki polskiego rządu.

Ucieczka

16. Dywizja Zmechanizowana poinformowała, że wczoraj po południu zaginął jeden z żołnierzy wykonujących zadania służbowe w okolicy Narewki, Siemianówki i Jeziora Siemianowskiego. W jego poszukiwania zaangażowali się żołnierze i wszystkie służby służące na granicy. Okazało się, że żołnierz przekroczył granicę z Białorusią.

Czytaj także:

Zobacz też: Wojciech Skurkiewicz o dezerterze

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem