more_horiz
Wiadomości

Polski żołnierz na Białorusi. Szef MON: miał problemy z prawem, złożył wypowiedzenie

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 11:00
Żołnierz, który zaginął miał problemy z prawem, złożył wypowiedzenie z wojska i nie powinien być skierowany do służby na granicę - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak. W piątek media poinformowały, że polski żołnierz porzucił służbę i uciekł na Białoruś.
Szef MON przekazał nowe informacje ws. zaginionego żołnierza 16. Dywizji Zmechanizowanej
Szef MON przekazał nowe informacje ws. zaginionego żołnierza 16. Dywizji ZmechanizowanejFoto: Twitter/@ZAWISZACY; @mblaszczak

16. Dywizja Zmechanizowana poinformowała,że wczoraj po południu zaginął jeden z żołnierzy wykonujących zadania służbowe w okolicy Narewki, Siemianówki i Jeziora Siemianowskiego. Jego poszukiwania trwają. W akcję zaangażowali się żołnierze i wszystkie służby służące na granicy.

"Nie potwierdzamy informacji pojawiających się w niektórych mediach o rzekomej ucieczce tego żołnierza na Białoruś" - pisze dowództwo dywizji.

Rano Białoruski Państwowy Komitet Graniczny (GPK), odpowiednik polskiej Straży Granicznej, poinformował, że polski żołnierz rzekomo poprosił o azyl na Białorusi.

Jak poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że żołnierz, który w czwartel zaginął, miał poważne kłopoty z prawem i złożył wypowiedzenie z wojska.

"Nigdy nie powinien zostać skierowany do służby na granicę. Zażądałem wyjaśnień, kto za to odpowiada" - napisał na Twitterze szef MON.

Posłuchaj
00:20 zar.mp3 Stanisław Żaryn o poszukiwaniach żołnierza przy granicy z Białorusią (IAR)

 

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem