more_horiz
Wiadomości

"Rząd i samorząd mogą się uzupełniać". Szefernaker wzywa do współpracy "na rzecz rozwoju małych ojczyzn"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 11:54
Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker wziął udział w uroczystości nadania praw miejskich 10 miejscowościom. - Zachęcam do współpracy na rzecz rozwoju naszych małych ojczyzn, na rzecz rozwoju całej RP, która składa się z tych małych ojczyzn - zwrócił się do samorządowców. 
Zachęcam do współpracy na rzecz rozwoju naszych małych ojczyzn i całej RP - mówił do samorządowców Paweł Szefernaker
Zachęcam do współpracy na rzecz rozwoju naszych małych ojczyzn i całej RP - mówił do samorządowców Paweł SzefernakerFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker podkreślił, że jest ona efektem wieloletnich dążeń tych miejscowości do tego, aby otrzymać status miasta.

- Bardzo serdecznie tego państwu gratuluję. Gratuluję społecznościom, które reprezentujecie, właśnie tego dążenia, bo przecież bardzo często były to najpierw oddolne inicjatywy, później konsultacje społeczne, w końcu decyzje rad gmin, opiniowanie przez wojewodę, następnie procedura w MSWiA i w końcu dzisiaj ta piękna uroczystość - powiedział.

"Współpraca na rzecz rozwoju małych ojczyzn"

Wiceszef MSWiA pogratulował samorządowcom determinacji w dążeniu do rozwoju "małych ojczyzn". - Bo przecież to nie tylko prestiż, to nie tylko kwestia związana z jakąś ambicją, to także nowe szanse rozwojowe, które przed państwem stoją - powiedział. I życzył, aby we współpracy z mieszkańcami, radami gmin te szanse wykorzystali.

Szefernaker podziękował samorządowcom, którzy pracują, aby "współpraca rządu i samorządu była jak najlepsza". - Bardzo nam na tym zależy. Myślę, że te ciężkie miesiące i ciężkie ostatnie lata związane z pandemią także pokazały, że w wielu sytuacjach możemy współpracować. Tym wszystkim którzy chcą tego uzupełniania się władzy rządowej i samorządowej bardzo dziękuje i zapraszam do współpracy także dalej - w kolejnych miesiącach, w kolejnych latach - powiedział.

Dodał, że rozmawiał z premierem, żeby po pierwszym kwartale przyszłego roku zrobić specjalne posiedzenie komisji wspólnej rządu i samorządu. - I porozmawiać, jak ten pierwszy kwartał wyglądał. Czy Państwa obawy się potwierdziły, czy nie. Serdecznie zachęcam Państwa do współpracy. Żebyśmy współpracowali na rzecz rozwoju naszych małych ojczyzn, na rzecz rozwoju całej Rzeczpospolitej. Tej, która właśnie składa się z tych małych ojczyzn - powiedział.

Posłuchaj
00:19 11477749_1.mp3 Nowe miasta na mapie Polski. Mateusz Morawiecki: chciałbym, żeby oznaczało to rozwój, szybszy postęp, lepszą infrastrukturę (IAR)

Z początkiem nowego roku prawa miejskie otrzymają: Pruszcz (w woj. kujawsko-pomorskim), Izbica (w woj. lubelskim); Lutomiersk (w woj. łódzkim), Bolimów (w woj. łódzkim); Cegłów (w woj. mazowieckim); Nowe Miasto (w woj. mazowieckim), Jedlnia-Letnisko (w woj. mazowieckim); Iwaniska (w woj. świętokrzyskim); Olsztyn (w woj. śląskim); Kaczory (w woj. wielkopolskim).

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem