more_horiz
Wiadomości

Uwaga na roztopy i marznące opady. IMGW ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 23:25
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed roztopami i marznącymi opadami. Których regionów dotyczą? Sprawdź.
IMGW ostrzega przed silnymi roztopami
IMGW ostrzega przed silnymi roztopamiFoto: shutterstock.com/Kichigin; imgw.pl

Dla południowych powiatów Podkarpacia, Małopolski i Śląska Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed roztopami. W tych samych rejonach IMGW ostrzega też przed opadami marznącymi, a na Mazowszu - przed mgłą.

W kilkunastu powiatach objętych ostrzeżeniem przed roztopami, opady deszczu w pierwszej dobie ostrzeżenia mogą wynieść od 5 mm do 20 mm. Alert w dużej mierze dotyczy terenów górskich - chodzi o najbardziej wysunięte na południe powiaty Podkarpacia, Małopolski i Śląska. W niektórych z tych powiatów obowiązuje również ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami marznącymi, które mogą spowodować gołoledź.

Północna część Mazowsza objęta jest natomiast ostrzeżeniem przed gęstą mgłą. Jak podaje Instytut, miejscami może ona ograniczyć widoczność od 50 m do 200 m.

Czytaj także:

pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem