more_horiz
Wiadomości

TVN bojkotuje Kukiza? "Do żadnego programu nikt mnie nie zaprasza"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 12:05
Nie ulega wątpliwości, że Paweł Kukiz był częstym gościem stacji TVN. Jednak od pewnego czasu się to zmieniło - dokładnie od lipca 2021 r. Wtedy też lider Kukiz'15 poparł ustawę medialną. - Do żadnego programu nikt mnie absolutnie nie zaprasza - potwierdza polityk.
Stacja TVN bojkotuje Pawła Kukiza?
Stacja TVN bojkotuje Pawła Kukiza?Foto: PAP/Paweł Supernak

W połowie grudnia 2021 r. Sejm uchwalił tzw. ustawę medialną - zakładała ona, że kapitał w instytucjach medialnych pochodzących z państwa spoza obszaru UE nie będzie przekraczał 49 proc. Akt prawny zawetował jednak prezydent Andrzej Duda.

Jak wskazuje portal tvp.info, w związku z ustawą medialną opozycja i niektóre media ostro krytykowały partię rządzącą. "Politycy związani z partią przestali być zapraszani do programów stacji TVN" - podkreślono.

Ustawa medialna. Ostracyzm względem Kukiza?

Inny portal - Wirtualnemedia.pl - zauważył, że od lipca 2021 r. zaproszeń nie otrzymuje... Paweł Kukiz. - Do żadnego programu nikt mnie absolutnie nie zapraszał - powiedział portalowi wspomniany polityk.

- Oni mnie zapraszali tylko do programów z tzw. ruchomą kamerą do skomentowania jakiegoś zdarzenia. Pod Sejmem czy w Sejmie. Nie mam pojęcia, dlaczego nie było zaproszeń do programów. To prywatna telewizja amerykańska i mają takie prawo - dodał.

Polityk jednocześnie nie ma wątpliwości, iż poparcie ustawy medialnej było odpowiednim krokiem. - To nie jest "lex TVN", tylko ustawa medialna. Dekoncentrację kapitałową mamy od 2015 r. zapisaną w programie. Proszę sprawdzić. Zachowałbym się nie fair względem wyborców, nie realizując programu, kiedy mam taką możliwość. To cała filozofia - tłumaczył.

Zobacz: Przewodniczący KRRiT dla radiowej Trójki o ustawie medialnej

Czytaj także:

wirtualnemedia.pl/tvp.info/PAP
pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem