more_horiz
Wiadomości

TVN bojkotuje Kukiza? "Do żadnego programu nikt mnie nie zaprasza"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 12:05
Nie ulega wątpliwości, że Paweł Kukiz był częstym gościem stacji TVN. Jednak od pewnego czasu się to zmieniło - dokładnie od lipca 2021 r. Wtedy też lider Kukiz'15 poparł ustawę medialną. - Do żadnego programu nikt mnie absolutnie nie zaprasza - potwierdza polityk.
Stacja TVN bojkotuje Pawła Kukiza?
Stacja TVN bojkotuje Pawła Kukiza?Foto: PAP/Paweł Supernak

W połowie grudnia 2021 r. Sejm uchwalił tzw. ustawę medialną - zakładała ona, że kapitał w instytucjach medialnych pochodzących z państwa spoza obszaru UE nie będzie przekraczał 49 proc. Akt prawny zawetował jednak prezydent Andrzej Duda.

Jak wskazuje portal tvp.info, w związku z ustawą medialną opozycja i niektóre media ostro krytykowały partię rządzącą. "Politycy związani z partią przestali być zapraszani do programów stacji TVN" - podkreślono.

Ustawa medialna. Ostracyzm względem Kukiza?

Inny portal - Wirtualnemedia.pl - zauważył, że od lipca 2021 r. zaproszeń nie otrzymuje... Paweł Kukiz. - Do żadnego programu nikt mnie absolutnie nie zapraszał - powiedział portalowi wspomniany polityk.

- Oni mnie zapraszali tylko do programów z tzw. ruchomą kamerą do skomentowania jakiegoś zdarzenia. Pod Sejmem czy w Sejmie. Nie mam pojęcia, dlaczego nie było zaproszeń do programów. To prywatna telewizja amerykańska i mają takie prawo - dodał.

Polityk jednocześnie nie ma wątpliwości, iż poparcie ustawy medialnej było odpowiednim krokiem. - To nie jest "lex TVN", tylko ustawa medialna. Dekoncentrację kapitałową mamy od 2015 r. zapisaną w programie. Proszę sprawdzić. Zachowałbym się nie fair względem wyborców, nie realizując programu, kiedy mam taką możliwość. To cała filozofia - tłumaczył.

Zobacz: Przewodniczący KRRiT dla radiowej Trójki o ustawie medialnej

Czytaj także:

wirtualnemedia.pl/tvp.info/PAP
pb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także