more_horiz
Wiadomości

Chwiejny krok Sienkiewicza w Sejmie. Internet zalała fala memów

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 13:41
Hasło "Sienkiewicz" to dzisiaj zdecydowany numer jeden na polskim Twitterze. Internauci nie tylko nie ukrywają swojego oburzenia zachowaniem posła PO, ale całą sytuację obrócili w żart. W sieci w masowej ilości pojawiły się memy i żarty na temat wydarzeń w Sejmie.
Bartłomiej Sienkiewicz, poseł PO
Bartłomiej Sienkiewicz, poseł POFoto: Forum/Andrzej Hulimka

Incydent z udziałem Bartłomieja Sienkiewicza miał miejsce w nocy (środa) podczas posiedzenia Sejmu. W pewnej chwili na salę plenarną wszedł poseł PO (Sienkiewicz), którego dziwny sposób przemieszczania się zwrócił uwagę innych posłów, którzy byli wtedy obecni na sali. 

Były minister spraw wewnętrznych podszedł do swojego klubowego kolegi Borysa Budki i pochylił się nad nim. Reakcja Budki była wręcz natychmiastowa: szybko wyprowadził Sienkiewicza do kuluarów sejmowych. 

Dziwne zachowanie

Filmik z Sejmu, z uchwyconym momentem, kiedy to Sienkiewicz zmierza w kierunku Budki, krąży już w sieci w wielu wersjach. 

Poniżej wersja cieszy się szczególnym zainteresowaniem. 

Internautów bardzo zdziwił "dziwny" sposób, w jaki poseł przemieszczał się na sali plenarnej. Zdaniem niektórych poseł zachowywał się, jakby był "pod wpływem alkoholu". Oburzenie zaczęło się przeplatać z rozbawieniem, a użytkownicy Twittera szybko stworzyli memy i prześmiewcze obrazki z Sienkiewiczem w roli głównej. 

Do sprawy odniósł się także Robert Winnicki. - Borys, ja muszę wreszcie z mównicy powiedzieć prawdę jak to było z tą budką w 2013 roku - zażartował w sieci poseł Konfederacji, który nawiązał do ujawnionych nagrań byłego szefa CBA Pawła Wojtunika i minister Elżbiety Bieńkowskiej.

Na nagraniu uchwycono także moment, kiedy to zachowaniem kolegi z PO ewidentnie zaskoczona była poseł Marzena Okła-Drewnowicz. Sienkiewicz próbował "przybić jej piątkę", jednak sytuacja wyglądała dość niefortunnie.

Nie zabrakło bardziej dosadnych żartów. 

as

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem