X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polski Ład zbiera coraz lepsze opinie. "Większość dostrzega zysk, bo dostaje więcej"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 17:38
Po przejrzeniu treści publikacji i wypowiedzi na ten temat, szczególnie w mediach społecznościowych, staje się jasne, że odbiór społeczny Polskiego Ładu wyraźnie się poprawia. Według twitterowego profilu "Polityka w sieci" "rośnie pozytywny sentyment" dotyczący tego programu partii rządzącej. Podobne zdanie w tej kwestii ma dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak. 
Odbiór społeczny programu Polski Ład jest coraz lepszy
Odbiór społeczny programu Polski Ład jest coraz lepszyFoto: https://twitter.com/PolskiLad_PiS

Wraz z początkiem nowego roku zaczęły obowiązywać zmiany związane z Polskim Ładem. To przede wszystkim obniżka podatków poprzez zwiększenie kwoty wolnej czy podniesienie drugiego progu podatkowego. Rząd podkreśla, że beneficjentami tej reformy będzie 18 mln Polaków.

Rewolucyjne zmiany zostały jednak przykryte przez problemy związane z wypłatami pensji m.in. nauczycieli czy służb mundurowych. W niektórych przypadkach nieprawidłowo naliczono zaliczkę na podatek, przez co wypłacono niższe wynagrodzenia. Ten problem jednak, jak zapewnia rząd, naprawiono - a wyrównania pokrywające różnice mają nadejść w najbliższych dniach.

Krytyka opozycji

Opozycja przedstawiała program jako "polski nieład" i z krytycznym przekazem dominowała w niektórych mediach, przekonując o porażce programu Prawa i Sprawiedliwości.

Najnowsze dane wskazują jednak, że po początkowej "zadyszce" Polski Ład zyskuje na pozytywnym odbiorze w internecie.

"Po dużej fali negatywnego sentymentu dot. Polskiego Ładu, obserwujemy spadek" - zauważa profil "Polityka w Sieci". Z analizy wynika, że spada liczba wszystkich wypowiedzi i publikacji na ten temat, ale zauważalny jest także rosnący trend "nastrojów pozytywnych".

Mimo "wielu błędów i zawiłości" zdecydowana większość Polaków "dostała więcej" i widzi zysk z Polskiego Ładu w swoich wypłatach - ocenia w komentarzu polityk Lewicy Michał Karaś.

Czytaj także:

"Milcząca większość"

Wskazywał też na to dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak w rozmowie z portalem tvp.info.

- Pamiętajmy - jest milcząca większość Polaków, która zyskuje. Polska to nie tylko Warszawa, Gdańsk, Poznań czy Wrocław. W małych miejscowościach, na obszarach wiejskich są osoby o niższych zarobkach, które w największym stopniu skorzystają na reformie. Te osoby nie są tak aktywne w mediach społecznościowych. Natomiast głośna mniejszość, która zarabia więcej i traci, siłą rzeczy będzie nadreprezentowana w mediach - skomentował Piotr Arak.

Zobacz także: wicepremier Jacek Sasin w "Sygnałach dnia"

tvp.info, bartos

Czytaj także

Główny ekonomista Ministerstwa Finansów: w tym roku inflacja może spaść o ok. 2 pkt proc.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 19:08
Jak wskazał na antenie Programu 3 Polskiego Radia główny ekonomista Ministerstwa Finansów Łukasz Czernicki, według szacunków Narodowego Banku Polskiego w ujęciu średniorocznym inflacja w tym roku może zostać zmniejszona o nieco ponad 2 pkt proc. – To sporo – ocenił.
rozwiń zwiń