more_horiz
Wiadomości

Ferie zimowe 2022. Uczniowie tych pięciu województw już rozpoczęli wypoczynek

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 07:08
17 stycznia to pierwszy dzień wolny od nauki dla uczniów z pięciu województw. Jako pierwsi odpoczywają uczniowie z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. To pierwsza z czterech tur ferii zimowych.
Pierwsza tura dwutygodniowego wypoczynku zakończy się 30 stycznia
Pierwsza tura dwutygodniowego wypoczynku zakończy się 30 styczniaFoto: shutterstock.com/mooremedia

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił, że w czasie zimowisk będą obowiązywały zasady związane z pandemią. - Wraz z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowaliśmy jak zwykle wytyczne dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa podczas zorganizowanego pobytu na koloniach. Wszystko po to, żeby to bezpieczeństwo było na najwyższym poziomie - powiedział szef resortu edukacji.

Czytaj także:

Bezpiecznie ma być nie tylko w ośrodkach przyjmujących dzieci i młodzież, ale także na drogach. W czasie ferii będzie więcej kontroli autokarów przewożących uczniów na zimowy wypoczynek. O ostrożność na trasie apelował Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. - Zwolnijmy, dostosujmy prędkość do panujących warunków, żebyśmy mogli bezpiecznie dotrzeć na ferie i z tych ferii bezpiecznie wrócić - mówił.

Cztery tury ferii

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2021/2022 dwutygodniowe ferie zimowe odbędą się w czterech terminach między 15 stycznia a 27 lutego.

Od 15 do 30 stycznia odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego; od 22 stycznia do 6 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego; od 29 stycznia do 13 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego; od 12 do 27 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach. Infografika PAP Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach

Zobacz także: Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur w Programie 1 Polskiego Radia

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem