more_horiz
Wiadomości

Śląskie: zderzenie aut na S1 w Żywcu. Jedna osoba nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 23:27
Jedna osoba nie żyje a cztery zostały ranne w wypadku, do którego doszło w poniedziałek późnym wieczorem na drodze S1 w Żywcu. Zderzyły się tam trzy pojazdy – poinformowała rzecznik żywieckiej policji asp. szt. Mirosława Piątek.
Policjanci zorganizowali objazdy. Na miejscu jest prokurator, strażacy, a także policjanci, do których należało będzie ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.
Policjanci zorganizowali objazdy. Na miejscu jest prokurator, strażacy, a także policjanci, do których należało będzie ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.Foto: Shutterstock/canon_photographer

Rzecznik powiedziała, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący ciągnikiem z naczepą na rozwidleniu drogi nie zastosował się do oznakowania i wjechał pod prąd na trasę, gdzie zderzył się czołowo z osobowym audi, a następnie uderzył w busa.

- Śmierć na miejscu poniósł kierowca audi. Do szpitala zostały przewiezione cztery osoby: pasażerka audi, kierowca tira oraz dwie osoby z busa – powiedziała Mirosława Piątek.

Posłuchaj
00:19 11506278_1.mp3 Tomasz Kołodziej o karambolu w Żywcu (IAR)
 

Według rzecznik śląskiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Anety Gołębiowskiej autami podróżowało w sumie siedem osób.

Czytaj także:

Trasa S1 jest na razie nieprzejezdna w obu kierunkach. Policjanci zorganizowali objazdy. Na miejscu jest prokurator, strażacy, a także policjanci, do których należało będzie ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.


kmp 

Zobacz także

Zobacz także