more_horiz
Wiadomości

Nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych. CBA zatrzymało osiem osób

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 08:17
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób w związku z nieprawidłowościami przy organizacji przetargów. Postępowanie dotyczy działalności Państwowego Instytutu Geologicznego w latach 2019-2020.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień dla osiągnięcia korzyści majątkowej i zmowy przetargowej
Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień dla osiągnięcia korzyści majątkowej i zmowy przetargowejFoto: shutterstock.com/MOZCO Mateusz Szymanski

Wśród zatrzymanych jest były pracownik Instytutu oraz siedmiu przedsiębiorców działających w branży budowlanej. Postępowanie CBA obejmuje lata 2019-2020. Ustalenia śledczych wskazują, że w tym czasie mogło dojść do nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych dotyczących budynków Instytutu. Zamówienia te obejmowały między innymi prace projektowe, roboty remontowo-budowlane i budowę dróg dojazdowych do Instytutu.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mieli także składać fałszywe oświadczenia i powoływać się na wpływy w instytucji państwowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zarzuca się im także zmowę przetargową.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Sprawa jest rozwojowa.

Czytaj także:

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem