more_horiz
Wiadomości

Zmiany zasad leczenia COVID-19. Zakażeni seniorzy będą zbadani w ciągu 48 godzin

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 12:34
- Osoby powyżej 60. roku życia po pozytywnym teście będą badane w ciągu 48 godzin, także w domu, przez lekarza pierwszego kontaktu - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
Osoby powyżej 60. roku życia po pozytywnym teście będą badane w ciągu 48 godzin, także w domu, przez lekarza pierwszego kontaktu
Osoby powyżej 60. roku życia po pozytywnym teście będą badane w ciągu 48 godzin, także w domu, przez lekarza pierwszego kontaktuFoto: Margy Crane/Shutterstock

Przygotowanie kolejnych łóżek covidowych oraz wprowadzenie od 27 stycznia w każdej aptece darmowych testów antygenowych na obecność koronawirusa - zapowiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Ponadto szef rządu zaleca przejście na pracę zdalną "tam, gdzie tylko można".

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że seniorzy powyżej 60. roku życia, którzy są zakażeni koronawirusem, będą mogli zostać przebadani w ciągu 48 godzin przez lekarza POZ i będzie to możliwe także w domu. Premier wskazywał, że najbardziej narażeni na zgon z powodu COVID-19 są seniorzy, osoby powyżej 60. roku życia.

Utrzymanie innych usług medycznych

Premier powiedział także, że powołał Radę ds. Walki z COVID-19.  Jak mówił, po dyskusji na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zdecydował, że zaproponuje kilka zmian w systemie walki z koronawirusem.

Szef rządu zapowiedział także, że kwarantanna ma być skrócona do siedmiu dni. - Przy tym wszystkim chcemy utrzymać możliwie wszystkie inne usługi medyczne, świadczenia medyczne, tak, by nie było sytuacji takiej, że ze względu na koronawirusa pozostała część służby zdrowia: onkologia, ortopedia i wszystkie inne - po prostu w dużym stopniu są zakłócone. Postaramy się zrobić wszystko, żeby uruchomić dodatkowe mechanizmy, które będą utrzymywały także aktywną, pozostałą część służby zdrowia - oświadczył Morawiecki.

Posłuchaj
00:21 11513599_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że seniorzy powyżej 60. roku życia, którzy są zakażeni koronawirusem, będą mogli przebadać się w ciągu 48 godzin (źr. IAR)

 

Piąta fala pandemii

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu minionej doby potwierdzono 36 665 zakażeń koronawirusem. Resort zdrowia przewiduje, że pod koniec miesiąca liczba zakażeń znacząco wzrośnie, w związku z pojawianiem się nowej mutacji wirusa - omikronu.

Czytaj także:

***

PAP/IAR/in.


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem