Niemal 100 proc. przedszkoli w trybie stacjonarnym. Ministerstwo podało dane
Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki 97,7 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego w całym kraju funkcjonowało w czwartek w trybie stacjonarnym. W 10 województwach, gdzie nie ma ferii, stacjonarnie pracowało 89,8 proc. szkół podstawowych - w klasach I -IV.
2022-02-03, 17:10
Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki od 27 stycznia do 27 lutego zawieszone zostało stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych dla uczniów klas V-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych; przeszli oni na zdalne nauczanie. Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych uczą się nadal stacjonarnie. Stacjonarnie pracują też placówki wychowania przedszkolnego.
Nie uległy zmianie terminy ferii zimowych w szkołach. Obecnie trwają ferie w sześciu województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim.
Przedszkola są tzw. placówkami nieferyjnymi, pracują przez cały rok z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola lub rady rodziców.
Praca stacjonarna
Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki w czwartek stacjonarnie pracowało 14 618 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkoli, zespołów wychowania przedszkolnego, punktów przedszkolnych), co stanowi 97,7 proc. wszystkich. 99 przedszkoli pracowało zdalnie, a 718 w trybie mieszanym.
REKLAMA
W 10 województwach, gdzie nie ma ferii, w czwartek stacjonarnie pracowało 8 347 szkół podstawowych w zakresie klas I-IV, co stanowi 89,8 proc. Zdalnie w zakresie klas I-IV pracowało 59 szkół podstawowych, a 886 w trybie mieszanym.
Informacje zebrane na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek pochodzą od kuratorów oświaty.
W razie stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej dyrektor szkoły, lub przedszkola za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.
- Nowelizacja prawa oświatowego. Piontkowski: zapisy wynikają z propozycji i uwag rodziców
- Powrót do szkół przed końcem lutego? Przemysław Czarnek: przyglądamy się pięciu województwom
es
REKLAMA