more_horiz
Wiadomości

Podwyżki dla nauczycieli akademickich. Minister edukacji i nauki wskazał datę

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 11:18
Od 1 października będą dodatkowe podwyżki dla nauczycieli akademickich - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak dodał, "to kolejne kilkadziesiąt milionów złotych".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Matej Kastelic/Shutterstock

Minister edukacji i nauki pytany w czwartek w RMF FM o podwyżki dla nauczycieli akademickich odpowiedział, że są one planowane od 1 października.

- To kolejne kilkadziesiąt milionów złotych z przeznaczaniem na podwyżki wynagrodzeń nauczycieli akademickich – wyjaśnił. Dopytywany o konkretne liczby, odpowiedział, że resort pracuje nad uzgodnieniem ich ostatecznego kształtu.

Środki dla uczelni

Przekazał, że już teraz nauczyciele akademiccy dostali podwyżki.

- W KUL otrzymaliśmy podwyżki z wyrównaniem od pierwszego stycznia – poinformował.

- To nie jest tak, że nie ma podwyżek na uczelniach wyższych. Są środki finansowe, które były przeznaczone na zwiększenie również dochodów i przychodów uczelni publicznych i one są wygospodarowane – wyjaśnił.

Dodał, że pod koniec ubiegłego roku z oszczędności budżetowych dla uczelni wyższych został przeznaczony miliard złotych.

Inwestycje w infrastrukturę badawczą i dydaktyczną

W ubiegłym roku Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało uczelniom dodatkowy 1 mld zł na inwestycje w infrastrukturę badawczą i dydaktyczną.

Z noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021 oraz ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego wynika, że w roku 2021 uczelnie publiczne, uczelnie uprawnione do dofinansowania na zasadach określonych dla uczelni publicznych oraz instytuty działające w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz, oprócz środków, o których mowa w ustawie o szkolnictwie wyższym, otrzymały w formie subwencji miliard złotych.

Czytaj także:

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem