more_horiz
Wiadomości

Polskie Radio na drugim miejscu listy najbardziej opiniotwórczych nadawców radiowych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 14:03
Według rankingu IMM z kwietnia br. Polskie Radio - kolejny miesiąc z rzędu - jest drugim pod względem liczby cytowań nadawcą radiowym w kraju. Największą cytowalność, spośród programów Polskiego Radia, miało Polskie Radio 24, na które inne media powoływały się 695 razy. Anteny publicznego nadawcy były cytowane w kwietniu 2022 roku w sumie 1358 razy, co daje Polskiemu Radiu piąte miejsce w rankingu ogólnym - uwzględniającym wszystkie media w Polsce. W porównaniu z zestawieniem z marca to awans o jedno miejsce.
Polskie Radio znalazło się na drugim miejscu
Polskie Radio znalazło się na drugim miejscuFoto: Instytut Monitorowania Mediów

Według najnowszego raportu IMM "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce z kwietnia 2022 roku" Polskie Radio 24 znalazło się na wysokim drugim miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych nadawców radiowych (awans o dwie pozycje w porównaniu z marcem) i miało największą cytowalność spośród anten Polskiego Radia - dokładnie 695 powołań. Na Program 1 powoływano się w innych mediach 523 razy, co pozwoliło mu utrzymać wysokie, piąte miejsce. Z kolei Program 3 w zestawieniu cytowany był 140 razy (siódma pozycja wśród rozgłośni radiowych).

Polskie Radio pod względem sumy cytowań – z wynikiem 1358 cytowań – znalazło się na 5 miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w rankingu ogólnym, obejmującym: telewizję, prasę, radio i portale internetowe. To awans - w porównaniu z marcem br. - o jedną pozycję.

Polskie Radio w rankingu cytowalności, obejmującym stacje radiowe, jako jedyne medium w Polsce ma trzy swoje anteny: Program 1 Polskiego Radia, Program 3 Polskiego Radia oraz Polskie Radio 24.

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem