more_horiz
Wiadomości

Polskie Radio na drugim miejscu listy najbardziej opiniotwórczych nadawców radiowych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 14:03
Według rankingu IMM z kwietnia br. Polskie Radio - kolejny miesiąc z rzędu - jest drugim pod względem liczby cytowań nadawcą radiowym w kraju. Największą cytowalność, spośród programów Polskiego Radia, miało Polskie Radio 24, na które inne media powoływały się 695 razy. Anteny publicznego nadawcy były cytowane w kwietniu 2022 roku w sumie 1358 razy, co daje Polskiemu Radiu piąte miejsce w rankingu ogólnym - uwzględniającym wszystkie media w Polsce. W porównaniu z zestawieniem z marca to awans o jedno miejsce.
Polskie Radio znalazło się na drugim miejscu
Polskie Radio znalazło się na drugim miejscuFoto: Instytut Monitorowania Mediów

Według najnowszego raportu IMM "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce z kwietnia 2022 roku" Polskie Radio 24 znalazło się na wysokim drugim miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych nadawców radiowych (awans o dwie pozycje w porównaniu z marcem) i miało największą cytowalność spośród anten Polskiego Radia - dokładnie 695 powołań. Na Program 1 powoływano się w innych mediach 523 razy, co pozwoliło mu utrzymać wysokie, piąte miejsce. Z kolei Program 3 w zestawieniu cytowany był 140 razy (siódma pozycja wśród rozgłośni radiowych).

Polskie Radio pod względem sumy cytowań – z wynikiem 1358 cytowań – znalazło się na 5 miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w rankingu ogólnym, obejmującym: telewizję, prasę, radio i portale internetowe. To awans - w porównaniu z marcem br. - o jedną pozycję.

Polskie Radio w rankingu cytowalności, obejmującym stacje radiowe, jako jedyne medium w Polsce ma trzy swoje anteny: Program 1 Polskiego Radia, Program 3 Polskiego Radia oraz Polskie Radio 24.

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Zobacz także

Zobacz także