more_horiz
Wiadomości

"Pamiętajmy o jego wkładzie w walkę o wolność". Premier Morawiecki z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 14:50
Mateusz Morawiecki upamiętnił 102. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II. Premier złożył kwiaty pod Krzyżem Papieskim na Placu Piłsudskiego a na Facebook'u pojawił się wpis: "pamiętajmy o jego wkładzie w powstanie Solidarności oraz walkę o wolność i demokrację w Europie i na świecie".
Premier Mateusz Morawiecki upamiętnił 102. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II
Premier Mateusz Morawiecki upamiętnił 102. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła IIFoto: shutterstock.com/Photoillustrator, Facebook.com/Mateusz Morawiecki

W 102. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II na oficjalnym koncie premiera na Facebook'u zamieszczono zdjęcie i wpis upamiętniający zasługi papieża Polaka.

"(...) pamiętajmy o jego wkładzie w powstanie Solidarności oraz walkę o wolność i demokrację w Europie i na świecie. Mam nadzieję, że czerpanie z dziedzictwa myśli Jana Pawła II da nam mądrość potrzebną do przebudzenia świata Zachodu i zwycięstwa w trwającym konflikcie cywilizacji"- podkreślił szef rządu. "Cieszę się, że rośnie nam kolejne pokolenie, które docenia wielką postać, jaką bez wątpienia był Karol Wojtyła" - dodał premier.

Szef rządu do wpisu dołączył zdjęcia sprzed pomnika upamiętniającego wizytę Jana Pawła II w 1979 r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Premier rozmawiał tam z uczniami jednej ze szkół podstawowych.

JP II nauczycielem prawdy

W bazylice w Wadowicach, mieście, w którym 102 lata temu urodził się Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, metropolita krakowski przewodniczył mszy świętej. Arcybiskup Marek Jędraszewski powiedział, że święty Jan Paweł II pozostaje dla nas nauczycielem prawdy i pokoju chrystusowego. W homilii podkreślił, że nauczanie papieża Polaka zawsze było jednoznaczne

Posłuchaj
00:24 11745602_1.mp3 Abp Marek Jędraszewski w 102. rocznicę urodzin Jana Pawła II (IAR) 

27 pontyfikatu

Karol Wojtyła, późniejszy ksiądz, biskup i kardynał, który w 1978 roku został wybrany na papieża. urodził się 18 maja 1920 roku. Jan Paweł II kierował Kościołem katolickim na świecie blisko 27 lat. Zmarł w Watykanie, 2 kwietnia 2005 roku. Papież pochodzący z komunistycznego kraju nadał swemu pontyfikatowi uniwersalny wymiar, spotykając się z przedstawicielami wszystkich religii i kultur. Podczas podróży zagranicznych zabierał głos w trudnych kwestiach społecznych, jak bezrobocie, nędza i przemoc.

Czytaj także: 

ASP

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem