more_horiz
Wiadomości

Premier Morawiecki do opozycji: cały czas donosicie na Polskę i ubiegacie się o sankcje. To hańba

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 19:03
- Polska potrzebuje dziś jedności. Mamy wroga zewnętrznego, który zaatakował naszego sąsiada, a opozycja szuka wroga wewnętrznego. Znalazła sobie wroga w ministrze Ziobrze - powiedział premier Mateusz Morawiecki w debacie nad odwołaniem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.
- Opozycja znalazła sobie wroga w ministrze Ziobrze - powiedział Mateusz Morawiecki w Sejmie
- Opozycja znalazła sobie wroga w ministrze Ziobrze - powiedział Mateusz Morawiecki w Sejmie Foto: https://twitter.com/KancelariaSejmu

Podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości szef rządu przypominał swoją niedawną wizytę w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym. Wskazywał, że Polska była tam chwalona, podczas gdy polska opozycja przekonuje, że "Polska jest oderwana od Europy i ma słabe wyniki gospodarcze".

Mateusz Morawiecki przyznał, że "wstydzi się za polską opozycję", która - według niego - przedstawia polską rzeczywistość w krzywym zwierciadle, "sączy propagandę i nieprawdę".

"Polska potrzebuje jedności i spójności"

- Polska potrzebuje dzisiaj jedności i spójności, ponieważ jesteśmy w wyjątkowym czasie. Mamy wroga zewnętrznego, który zaatakował naszego sąsiada, a wy szukacie wroga wewnętrznego. Dzisiaj znaleźliście sobie wroga w ministrze Ziobrze - powiedział premier, zwracając się do polityków opozycji.

Jak zaznaczył, "jedynym wrogiem - jak doskonale wiecie - jest wróg na Kremlu". - To jest wróg, który chce zagarnąć również naszą wolność, niepodległość i znowu wpędzić nas w niewolę - dodał szef rządu.

Wynegocjowaliśmy KPO. Zakończyliśmy negocjacje "kamieni milowych" i w przyszły czwartek, 2 czerwca przyjedzie do Polski przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na podpisanie "kamieni milowych" związanych z KPO - oświadczył Mateusz Morawiecki.

Podkreślił, że "to jest właśnie pewnego rodzaju sprzeczność, z którą mamy do czynienia". - Otóż opozycja dzisiaj zarzuca ministrowi sprawiedliwości, że jakoby blokuje Krajowy Plan Odbudowy, a sama opozycja nie będzie głosowała za ustawą w pełni zaakceptowaną przez Komisję Europejską - powiedział.

Jak stwierdził, "Komisja Europejska przyjrzała się tej ustawie (noweli ustawy o SN), którą zaprezentował prezydent Andrzej Duda, i stwierdziła, że stanowi ona wrota do KPO". - Jak to wytłumaczycie swoim wyborcom? Drodzy wyborcy PO, zadawajcie te pytania swoim posłom - dodał.

"Sytuacja jest wyjątkowa"

Mateusz Morawiecki zaznaczył również, że były premier, szef PO Donald Tusk, nie przepada za Zbigniewem Ziobro. - Ale dziwi mnie to, że dużo bardziej czułe słowa potrafił sobie znaleźć wobec prezydenta Putina niż wobec ministra sprawiedliwości, ministra rządu Rzeczypospolitej Polskiej - powiedział.

Posłuchaj
00:19 Premier8885.mp3 Premier Mateusz Morawiecki w Sejmie o wniosku opozycji o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobro (IAR) 

- Dzisiaj rzeczywiście sytuacja naszej ojczyzny wobec wroga zewnętrznego jest wyjątkowa i wy - zamiast szukać w sobie pewnych pokładów zgody, staracie się cały czas donosić do Brukseli. Kiedy my walczymy, żeby sankcje na Rosję były jak najbardziej miażdżące, to wy ubiegacie się o sankcje przeciwko Polsce. To hańba - dodał.

Premier stwierdził, że w wielu rezolucjach przeciwko Polsce głosowali w Parlamencie Europejskim przedstawiciele PO. - Odrzućcie to krzywe zwierciadło, odrzućcie ten kłam, odrzućcie te manipulacje, którymi się ciągle posługujecie. Dzisiaj widzimy wyraźnie, że idziemy coraz lepszą drogą, jeśli chodzi zarówno o zdolność do absorpcji środków unijnych, o jak najniższy poziom korupcji, co jest doceniane i w Komisji Europejskiej - podkreślił.

Zobacz także: 

Zobacz także: europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk w PR24

bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem