more_horiz
Wiadomości

Polskie Radio dla Ukrainy nadaje w Przemyślu na częstotliwości 98,6 FM

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2022 11:01
Polskie Radio rozpoczęło w Przemyślu nadawanie audycji swojej specjalnej anteny - Polskiego Radia dla Ukrainy. W 24-godzinnym programie znajdą się informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie, tego, co dzieje się na okupowanych przez rosyjskiego najeźdźcę terenach, jak również praktyczne i niezbędne wskazówki dla Ukraińców, którzy przybyli do Polski - gdzie udać się po pomoc oraz w jaki sposób załatwić formalności.
Polskie Radio uruchomiło nadawanie swojego specjalnego programu w języku ukraińskim Polskie Radio dla Ukrainy w Przemyślu
Polskie Radio uruchomiło nadawanie swojego specjalnego programu w języku ukraińskim Polskie Radio dla Ukrainy w PrzemyśluFoto: Polskie Radio

Polskie Radio dla Ukrainy udostępnia antenę dziennikarzom i współpracownikom Ukraińskiego Radia Publicznego UKR1, transmituje jego audycje oraz emituje specjalne programy sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy. Od początku maja ten program Polskiego Radia jest dostępny w Warszawie na częstotliwości 100,6 FM.

Uruchomienie specjalnej anteny w języku ukraińskim w kolejnej lokalizacji jest konsekwentnym działaniem Polskiego Radia wspierającym naszych ukraińskich przyjaciół. Już 24 lutego Polskie Radio, jako pierwszy nadawca w Polsce uruchomiło specjalne serwisy informacyjne w języku ukraińskim.

Polskie Radio dla Ukrainy

Obecnie w radiowej Jedynce (na falach długich na częstotliwości 225 kHz dostępne również na dużych obszarach Ukrainy i w prawie całej Europie) emitowane są trzy razy dziennie po godzinie 10:00, 14:00 i 17:00, a w radiowej Trójce o godz. 10:30, 14:30 i 18:30. Od ponad trzech miesięcy, czyli od chwili napadu Rosji na Ukrainę, są one przygotowywane i realizowane przez Sekcję Ukraińską Polskiego Radia dla Zagranicy.

Swoje serwisy w języku ukraińskim nadaje również Polskie Radio Kierowców. Ponadto, na mocy porozumienia z publicznym Ukraińskim Radiem, od początku marca Polskie Radio na swojej częstotliwości DAB+ stale transmituje sygnał UKR1 na terytorium Polski. Obywatele Ukrainy - przebywający w Polsce - mogą słuchać programu Ukraińskiego Radia także za pośrednictwem internetowego playera Polskiego Radia oraz na stronie moje.polskieradio.pl

Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy został także dodany do aplikacji na urządzenia mobilne "Polskie Radio" - możliwej do bezpłatnego pobrania z Google Play i App Store. Dodatkowo antena Polskiego Radia dla Zagranicy emituje na Ukrainę audycje także na częstotliwościach UKF - dzięki nadajnikom w Kijowie oraz dziewięciu w obwodach donieckim i ługańskim.

Posłuchaj
00:30 11763488_1.mp3 Kierownik sekcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy Anton Marczyński: sprzyjamy integracji Ukraińców ze społeczeństwem polskim (IAR) 

Czytaj także:

Wsparcie dla ukraińskich artystów

Polskie Radio wspiera również ukraińskich artystów. Wspólnie z Narodowym Centrum Kultury Polskie Radio zorganizowało koncert Solidarni z Ukrainą "Jednym głosem", z którego dochód został przeznaczony na pomoc naszym wschodnim sąsiadom. W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego do europejskiej trasy koncertowej przygotowywali się też muzycy Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej.

Z kolei 8 maja odbył się wyjątkowy koncert "Matki Matkom", podczas którego Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR zainaugurowała zbiórkę na Narodowy Szpital Dziecięcy w Kijowie. Współorganizatorem wydarzenia było Polskie Radio.

W najbliższą niedzielę 29 maja o godzinie 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia odbędzie się wyjątkowy koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze - Dzieciom". W programie wieczoru "Melodia" ukraińskiego kompozytora Myroslava Skoryka w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy oraz występ zespołu Krajka z Przemyśla - z udziałem dzieci uchodźców z Ukrainy.

Niedzielny koncert "To, co najpiękniejsze - Dzieciom" oraz "Licytacja dla Ukrainy", która odbyła się w Dniu Matki (26 maja) na antenie radiowej Jedynki, to zwieńczenie charytatywnej akcji Polskiego Radia i Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR - "Matki Matkom - Polskie Matki Matkom Ukraińskim". Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie.

Posłuchaj
00:30 11763488_2.mp3 Dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy Andrzej Rybałt: prezentujemy najwięcej informacji o tym, co obecnie dzieje się na Ukrainie (IAR) 

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

»ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem