more_horiz
Wiadomości

Szczecin: karetka wjechała w przystanek tramwajowy. Jest ofiara śmiertelna

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 13:00
Przy placu Szyrockiego doszło do zderzenia karetki pogotowia z autem osobowym. Po zderzeniu ambulans wpadł na przystanek tramwajowy, gdzie śmiertelnie potrącił stojąca tam kobietę. W wyniku zdarzenia cztery zostały ranne i przewiezione do szpitali.
Szczecin: karetka wjechała w przystanek tramwajowy. Jedna osoba zginęła
Szczecin: karetka wjechała w przystanek tramwajowy. Jedna osoba zginęłaFoto: PAP/Marcin Bielecki

- Przy placu Szyrockiego doszło do zderzenia karetki pogotowia jadącej na sygnale z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia zginęła jedna osoba - poinformowała Komenda Miejska Policji w Szczecinie. To kobieta stojąca na przystanku tramwajowym.

Przy placu Szyrockiego doszło do zderzenia karetki pogotowia z autem osobowym. Po zderzeniu ambulans wpadł na przystanek tramwajowy, gdzie śmiertelnie potrącił stojąca tam kobietę. - W wyniku tego zdarzenia cztery zostały ranne i przewiezione do szpitali - powiedział rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie sierż. szt. Paweł Pankau.

W ambulansie były trzy osoby: dwóch ratowników medycznych, z czego jeden z uprawnieniami do kierowania ambulansem i studentka, która aktualnie odbywa praktyki w pogotowiu.

Szczecin: wypadek karetki. Jedna osoba zginęła

- Te osoby trafiły do szpitala. Karetka nie dość, że zderzyła się z drugim samochodem, to jeszcze się zapaliła - poinformowała rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel.

Jak dodała "jeden z ratowników ma uraz głowy, drugi uraz biodra, studentka z urazem kończyny dolnej". - Do szpitala trafił też mężczyzna z samochodu osobowego z urazem głowy - powiedziała.

>>> INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW <<<

Wszystkie cztery osoby są w stanie stabilnym. Na miejscu pracowało sześć zespołów ratownictwa medycznego.

W tej chwili policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia i prowadzą czynności zmierzające do ustalenia jego przebiegu.

Na drodze są utrudnienia, wstrzymany w obu kierunkach jest ruch tramwajów.

Czytaj także:

pb

Zobacz także

Zobacz także