more_horiz
Wiadomości

Stanisław Żaryn mówi o potrzebie zaostrzania sankcji wobec Rosji. "Utrudniają finansowanie wojny"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 23:21
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn ocenił, że sankcje, choć są niewystarczające, utrudniają finansowanie wojny. Wskazał, że trzeba je utrzymać, a nawet zaostrzać, aby neutralizować zagrożenia płynące bezpośrednio z działań Kremla.
Stanisław Żaryn: sankcje, choć są niewystarczające, utrudniają finansowanie wojny
Stanisław Żaryn: sankcje, choć są niewystarczające, utrudniają finansowanie wojnyFoto: Mykolastock/Shutterstock

"Sankcje Zachodu na Kreml, wdrożone po ponownym ataku Rosji na Ukrainę, mają swój wpływ na funkcjonowanie rosyjskiego państwa" - zauważył w mediach społecznościowych rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jego zdaniem, choć obostrzenia są niewystarczające, to utrudniają finansowanie wojny.

Stanisław Żaryn podkreślił także, że Rosja podejmuje i będzie podejmowała działania w celu zniesienia sankcji. "Reżim sankcyjny trzeba utrzymać, a nawet zaostrzać, by neutralizować zagrożenia płynące bezpośrednio z działań Kremla" - skomentował rzecznik.

Wojna na Ukrainie. Dezinformacja Kremla

Stanisław Żaryn w mediach społecznościowych wielokrotnie obalał dezinformację szerzoną przez rosyjską propagandę, a także ostrzegał przed fake newsami. Przykładem jednego z nich jest - jak wskazał - wytworzone fałszywe pismo szefa MSZ Ukrainy do MSZ RP. Dokument miał sugerować, że Polska będzie szukać Ukraińców w wieku poborowym, a następnie odsyłać ich do ojczyzny.

Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych zwrócił także uwagę na działania Mińska, które są wymierzone w Polskę. "Białoruski reżim kontynuuje operację dezinformacyjną przeciwko Polsce. W oparciu o działania »białoruskiego komitetu śledczego« Mińsk prowadzi operację dyskredytacji RP" - oświadczył.

Czytaj także:

Zobacz także: Stanisław Żaryn w Polskim Radiu 24

>>> ATAK NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem