more_horiz
Wiadomości

Elżbieta Witek: zapewniamy obywatelom bezpieczeństwo, w centrum stawiamy rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 01:33
Elżbieta Witek w poniedziałek spotkała się z wyborcami podczas Pikniku Rodzinnego w Supraślu koło Białegostoku, na którym podkreślała, że rząd Prawa i Sprawiedliwości "stara się zapewnić wszystkim obywatelom bezpieczeństwo", a "w centrum zawsze stawia rodzinę". Wydarzenie zorganizowała gmina Supraśl we współpracy z urzędem marszałkowskim.
Elżbieta Witek podkreśliła w Supraślu, że w centrum działań rządu jest rodzina
Elżbieta Witek podkreśliła w Supraślu, że w centrum działań rządu jest rodzinaFoto: PAP/Artur Reszko

- Nasz rząd stara się także zapewnić wszystkim naszym obywatelom bezpieczeństwo wewnętrzne bardzo szeroko rozumiane. W centrum naszego rządu zawsze stawialiśmy rodzinę i dzisiaj, mimo kłopotów, jakie spowodowała najpierw pandemia dwuletnia, a teraz wojna w Ukrainie, kiedy wszystko się zmieniło, świat się zmienił, kiedy szaleje inflacja, (...) nasz rząd robi wszystko, żeby łagodzić skutki tych dwóch czynników niezwykle niebezpiecznych i szkodliwych dla polskiej gospodarki, czyli pandemii i inflacji" - mówiła marszałek Sejmu.

Witek: rząd nie rezygnuje z programów społecznych

Elżbieta Witek stwierdziła, że żaden rząd na świecie nie jest w stanie w całości zrekompensować wszystkich strat spowodowanych pandemią i wojną w Ukrainie, ale stara się inflacje spowolnić.

Zaznaczyła, że rząd nie zrezygnował z żadnego z programów społecznych do rodzin, takich jak 500+, 300+, Mama 4+, niższy wiek emerytalny, 13. emerytura, 14. emerytura, Senior 75+ - wymieniała. Wspominała też o wspieraniu samorządów lokalnych z różnych funduszy na inwestycje, podnoszenie płacy minimalnej.

Przyznała też, że są problemy, nie udało się zrobić wszystkiego. - Ja wiem, że popełnialiśmy błędy, to nie jest tak, że jesteśmy bez skazy i wszystko nam się udało. Nie wszystko nam się udało (...) mamy tego świadomość. Ale jak sobie przypomnę co ogłaszałam w roku 2015 i w roku 2019 jako program PiS, to dzisiaj mogę powiedzieć, że zrobiliśmy - mimo że nam się nie udało kilka rzeczy zrobić - jeszcze więcej niż zapowiadaliśmy, dlatego że życie przyniosło nowe potrzeby, nowe sytuacje i trzeba było na te nowe sytuacje reagować - powiedziała na pikniku Elżbieta Witek.

Polska pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Na spotkanie z marszałek Sejmu, aby podziękować Polakom za udzielaną pomoc, przyszła grupa przebywających w Supraślu uchodźców wojennych z Ukrainy. Przedstawicielka tej grupy powiedziała, że w Supraślu poczuli się jak w domu. - Miasto Supraśl stało się naszym drugim domem - mówiła i dziękowała za przyjęcie. Odśpiewano "Sto lat" i "Mnohaja leta". Dziękowano całemu narodowi polskiemu za okazaną pomoc i "otwarte serca".

Marszałek Sejmu stwierdziła, że Polska i Polacy tej pomocy udzielili Ukraińcom najwięcej, zdali jako naród egzamin "na szóstkę z plusem", podziwia nas za to świat, a sztuką jest pomagać w najtrudniejszych, dramatycznych momentach.

Posłuchaj
01:02 Witek IAR.mp3 Marszałek Sejmu Elżbieta Witek dziękuje Polakom za wspieranie uchodźców z Ukrainy (IAR)

Elżbieta Witek zaznaczyła też, że nie można zapominać o trudnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. - Musimy pamiętać, że mamy nie tylko granicę polsko-ukraińską i wojnę w Ukrainie i pomoc Ukrainie, ale musimy pamiętać cały czas o niebezpieczeństwie na granicy polsko-białoruskiej i o tym, że strzegą jej bardzo odważnie, odpowiedzialnie, sumiennie nasi polscy żołnierze i pogranicznicy, którym bardzo dziękujemy - powiedziała marszałek Sejmu.

Elżbieta Witek wcześniej w gminie Narewka (Podlaskie) spotykała się ze służbami chroniącymi granicę polsko-białoruską.

Posłuchaj
01:05 Żołnierze IAR.mp3 Żołnierze pilnujący granicy polsko-białoruskiej bardzo dobrze wywiązują się ze swoich zadań- tak ich pracę oceniła marszałek sejmu Elżbieta Witek podczas wizyty w bazie wojskowej w Nowej Łuce na Podlasiu. Z żołnierzami spotkał się też wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Relacja Adama Janczewskiego (IAR/Polskie Radio Białystok)

Czytaj również:

Zobacz także: Przemysław Czarnek w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia

jmo

Zobacz także

Zobacz także