more_horiz
Wiadomości

Otwarcie nowego ośrodka turystycznego PKL w Solinie. Premier Morawiecki: to dodatkowe setki miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 11:58
W piątek premier Mateusz Morawiecki, podczas otwarcia ośrodka turystycznego PKL w Solinie przyznał, że to ważna inwestycja gospodarcza oraz dodatkowe setki miejsc pracy w przemyśle turystycznym.
Morawiecki w Solinie: nie byłoby takich inwestycji, gdyby nie naprawa finansów publicznych
Morawiecki w Solinie: nie byłoby takich inwestycji, gdyby nie naprawa finansów publicznych Foto: PAP/Darek Delmanowicz

- Ta inwestycja (nowy ośrodek turystyczny Polskich Kolei Linowych) zwiększa możliwości turystyczne dla mieszkańców Polski dla wszystkich turystów zagranicznych, ale to jednocześnie ważna inwestycja gospodarcza, to dodatkowe setki miejsc pracy (...) w całym przemyśle turystycznym - stwierdził premier.

Szef rządu podkreślił, że inwestycja ta nie powstałaby, gdyby nie wzorcowa współpraca znakomita współpraca między rządem a samorządem. - Pokazaliśmy tutaj ogromną skuteczność, sprawczość. Ta inwestycja powstała w półtora roku - podkreślił.

"Nie byłoby takich inwestycji, gdyby nie naprawa finansów publicznych"

- Znam te obszary, spaliśmy tutaj pod namiotami z moją rodziną, przepiękne miejsca, przyroda nietknięta ludzką ręką - zwrócił uwagę premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że "nie byłoby takich inwestycji, gdyby nie naprawa finansów publicznych, gdyby nie brak konieczności wyprzedania majątku".

- Dokonaliśmy repolonizacji w wielu miejscach - stwierdził szef rządu. Dodał, że jednym z przykładów jest repolonizacja Polskich Kolei Linowych. - To dzięki temu nowy inwestor Polski Fundusz Rozwoju mógł zainwestować dodatkowe 200 mln zł w ostatnich paru latach, tylko w ostatnich trzech latach - wskazał.

Zapowiedział, że na kolejne kilka lat planowane są "jeszcze większe inwestycje turystyczne, krajobrazowe". - Takie, żeby można było z jednej strony zarabiać, a z drugiej strony - zwiększać atrakcyjność turystyczną i przez to możliwości podziwiania polskich krajobrazów przez Polaków i turystów z zagranicy - stwierdził.

Posłuchaj
00:28 11820435_1.mp3 Solina: premier M. Morawiecki na otwarciu nowego ośrodka turystycznego PKL (IAR)

- W czasach rządów PO wyprzedano (...) majątek narodowy naszych firm, różnych, właśnie takich jak Polskie Koleje Linowe - przekonywał szef rządu. 

dn


Zobacz także

Zobacz także