more_horiz
Wiadomości

"Przypadkowi mieszkańcy" wg TVN24: radna ugrupowania Brejzy i aktywistka KOD

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 13:36
Stacja TVN24 w piątkowym serwisie informacyjnym wyemitowała materiał przedstawiający relacje "zwykłych mieszkańców", którzy nie dostali się na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim podczas jego wizyty w woj. kujawsko-pomorskim. Okazało się jednak, że kobiety przedstawione w materiale jako "mieszkanka Inowrocławia" i "mieszkanka Grudziądza" to opozycyjne działaczki. 
Stacja TVN24 przemilczała, że przedstawione w materiale jako zwykli mieszkańcy kobiety są działaczkami opozycji
Stacja TVN24 przemilczała, że przedstawione w materiale jako "zwykli mieszkańcy" kobiety są działaczkami opozycjiFoto: shutterstock.com/DarSzach; screen TVN24

Jarosław Kaczyński w ramach serii spotkań z wyborcami spotkał się 26 czerwca z mieszkańcami Grudziądza i Inowrocławia. Do zakłócania wizyty w Inowrocławiu, jak informował portal tvp.info, mieli namawiać aktywistów samorządowcy związani z PO i Porozumieniem Ryszarda Brejzy. Faktycznie, nie brakowało prowokacji i wulgarnych okrzyków. 

Manipulacje TVN24

Do tematu manifestacji wróciła stacja TVN24. Przemilczano skandaliczne zachowanie demonstrujących, a zdarzenie opatrzono komentarzem, że "ci, którym w portfelu brakuje pieniędzy, chcieliby porozmawiać z rządzącymi na ten temat. Kiedy w ich mieście pojawia się Jarosław Kaczyński, to oni na takim otwartym spotkaniu chcą być. Ale im się to nie udaje".

Następnie głos oddano kobietom podpisanym jako "mieszkanka Inowrocławia" i "mieszkanka Grudziądza". Pierwsza z nich, Ewa Kempska, to radna klubu Porozumienie Ryszarda Brejzy, druga, Helena Kopycińska, aktywistka Komitetu Obrony Demokracji.

Czytaj także:

tvp.inf/fc

Zobacz także

Zobacz także