more_horiz
Wiadomości

"Lato z Radiem" w Uniejowie. Moc atrakcji podczas Familijnego Pikniku

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 06:12
Dziś "Lato z Radiem" zawita do Uniejowa. Dziennikarze Jedynki przygotowali wiele atrakcji podczas Familijnego Pikniku, który odbędzie się w godz. 11.00-17.00 przy kompleksie termalno - basenowym w Uniejowie. W programie wspólne ćwiczenia prowadzone przez Piotra Galusa. Odbędą się również warsztaty radiowe, podczas których słuchacze dowiedzą się, w jaki sposób powstają reportaże, wywiady i jak wygląda montaż materiałów radiowych.
Dziś Lato z Radiem zawita do Uniejowa
Dziś "Lato z Radiem" zawita do UniejowaFoto: PRSA

Najmłodsi uczestnicy i ich rodzice będą mogli wziąć udział w specjalnej audycji Polskiego Radia Dzieciom. Już o godzinie 13.00 Roman Czejarek zaprosi do udziału w konkursach "Czy znasz ten przebój Lata z Radiem" oraz "Najlepszy kibic Lata z Radiem".

Jedynka Dzieciom przygotowała zabawę "Głos jak plastelina, która się wygina, czyli co można zrobić z głosem", którą poprowadzi Agnieszka Kunikowska.

Moc atrakcji i nauki

Na scenie Pikniku wystąpią: Zespół Mażoretki DRIADY Uniejów, Orkiestra Dęta OSP Spycimierz, Orkiestra Dęta ZHP-OSP z Uniejowa oraz Uniejowska Grupa Wokalna. Grupa Wokalna to projekt muzyczny Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury, którego celem jest rozwijanie pasji dzieci pod okiem doświadczonych muzyków. Polskie Radio Kierowców zachęci uczestników do "szlifowania" umiejętności za kierownicą. Dziennikarze przygotowali doświadczenie motoryzacyjne, które "wciska w fotel".

Wiktoria Jurczewska z Polskiego Radia Kierowców, zaprosi na przejażdżkę w poślizgu kontrolowanym. W trakcie pikniku słuchacze będą mieli także wyjątkową okazję do przeprowadzenia bezpłatnych badań w Mobilnym Centrum Słuchu. Już po raz piąty w ramach programu "Po pierwsze zdrowie" będzie możliwość spotkania z lekarzami i badania ucha videootoskopem. Program powstał z inicjatywy prof.

Posłuchaj
00:30 11821781_1.mp3 - To będzie piknik, który pokaże siłę Polskiego Radia - mówi dyrektor anteny Marcin Kusy (IAR) 

Henryka Skarżyńskiego i jest realizowany przez specjalistów ze Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Słuchacze będą mogli także podpatrzeć jak tworzy się radio. Na żywo z Uniejowa będzie realizowane nie tylko "Lato z Radiem", ale też "Muzyczna Jedynka". W kolejne soboty lipca i sierpnia dziennikarze Polskiego Radia odwiedzą jeszcze 7 miejscowości w różnych zakątkach Polski. Za tydzień będą w Działoszynie, a następnie w: Ostrołęce, Myślenicach, Sieradzu, Stegnie, Legnicy i Jakuszycach. 

***

"Lato z Radiem" to nie tylko najlepsza muzyka, czy audycje plenerowe, ale także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania m.in. 50 rowerów trekkingowych, zaproszenia do wielu ciekawych miejsc, wyjątkowe koszulki oraz maskotki Lata z Radiem - w tym roku są to Rysie. Audycji można słuchać niezmiennie od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-12.00.

as

Zobacz także

Zobacz także