more_horiz
Wiadomości

Pijana matka wiozła dziecko na rowerze. Spowodowała wypadek

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 16:15
28-letnia rowerzystka, wioząc 11-letnią dziewczynkę, wjechała w Mazańcowicach (woj. śląskie) wprost pod bmw jadące z naprzeciwka. Kobieta, która w organizmie miała ponad 1 promil alkoholu, a także dziecko, trafiły do szpitala - podała w poniedziałek policja.
Alkohol wciąż w policyjnych statystykach jest najczęstszą przyczyną wypadków na polskich drogach
Alkohol wciąż w policyjnych statystykach jest najczęstszą przyczyną wypadków na polskich drogachFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Do wypadku doszło w niedzielę wieczorem. - Według ustaleń policjantów 28-letnia bielszczanka, jadąc rowerem, przewoziła 11-letnią dziewczynkę. Na łuku drogi straciła panowanie nad jednośladem i wjechała wprost pod jadący z naprzeciwka samochód bmw. Kierująca nim 47-latka była trzeźwa. Badanie alkomatem wykazało natomiast, że 28-latka miała w organizmie ponad promil alkoholu - poinformował rzecznik policji w Bielsku-Białej asp. szt. Roman Szybiak.

Kierująca rowerem i dziewczynka doznały obrażeń i zostały przewiezione do szpitala. - Ustalamy szczegółowe okoliczności wypadku. Za jego spowodowanie 28-latce grozi kara nawet 3 lat więzienia - dodał Roman Szybiak.

Wypadek z 3-letnią dziewczynką

Tymczasem w pow. przasnyskim (Mazowieckie) pijana matka przewoziła samochodem 3-letnie dziecko. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Prawdopodobnie stanie też przed sądem rodzinnym.

Jak poinformował w poniedziałek asp.szt. Krzysztof Błaszczak z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, seata, którego kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, zauważył jadący DK57 mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego. Podejrzewając, że za kierownicą siedzi nietrzeźwa osoba, powiadomił policję.

Mundurowi zatrzymali wskazany pojazd w Opaleńcu w gm. Chorzele. Seatem kierowała 46-latka, która przewoziła autem 3-letnią córeczkę. Kobieta miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Policjanci przekazali dziecko ojcu, który został wezwany na miejsce. Nieodpowiedzialnej 46-latce zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Prawdopodobnie odpowie ona też przed sądem rodzinnym za sprawowanie opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości. - Wkrótce usłyszy też zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2 - przekazał policjant.

Czytaj także:

łk

Zobacz także

Zobacz także