more_horiz
Wiadomości

Limuzyna z Jarosławem Kaczyńskim obrzucona jajkami. Nowe informacje w sprawie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 11:55
Wielkopolska policja przekazała, że mężczyzna, który odpowiedzialny jest za zaatakowanie limuzyny Jarosława Kaczyńskiego w Gnieźnie stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Kolumna aut z Jarosławem Kaczyńskim obrzucona jajkami. Nowe informacje w sprawie
Kolumna aut z Jarosławem Kaczyńskim obrzucona jajkami. Nowe informacje w sprawieFoto: Polskie Radio

Jarosław Kaczyński rozpoczął objazd po naszym kraju w ramach cyklu "Porozmawiajmy o Polsce". W sobotę (23 lipca br.) odwiedził Kórnik i Poznań. W obu tych miejscowościach przy wyjściu z miejsca spotkania obecne były osoby związane z opozycją, które w wulgarny sposób wyrażały swoją dezaprobatę wobec partii rządzącej.

Z kolei w niedzielę (24 lipca br.) prezes PiS był m.in. w Gnieźnie, gdzie jego limuzynę obrzucono jajkami. W tej sprawie interweniowała policja, a nagranie zdarzenia obiegło całe media społecznościowe.

Interweniujący wówczas funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem za nieobyczajny wybryk, o czym poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie asp. sztab. Anna Osińska. Podkreśliła, że ukarany mężczyzna był trzeźwy.

Czynności wyjaśniające 

Dodatkowo rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak w rozmowie z portalem tvp.info przekazał, że po zapoznaniu się z nagraniem tego zdarzenia funkcjonariusze wszczęli czynności wyjaśniające w sprawie wykroczenia w ruchu drogowym: spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i rzucania przedmiotami w pojazd mechaniczny.

Policja podkreśla, że rzucający jajkami w jadące pojazdy stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna zostanie wezwany na policję. 

Czytaj więcej:

nj, tvp.info

Zobacz także

Zobacz także