more_horiz
Wiadomości

Koncert TVP z okazji otwarcia kanału przez Mierzeję Wiślaną. Plejada gwiazd w Elblągu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 16:23
"Wierzę w lepszy świat" - pod takim hasłem Telewizja Polska organizuje koncert w 83. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę oraz w dniu oficjalnego otwarcia kanału przez Mierzeję Wiślaną. Artyści wystąpią w sobotę w Elblągu. Koncert będzie transmitowany na antenie TVP1 od godz. 18.
17 września nastąpi uroczyste otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną
17 września nastąpi uroczyste otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję WiślanąFoto: PR24

Jak przekazało Centrum Informacji TVP, muzykom będzie przyświecać idea "gramy dla wolności i nadziei na lepsze jutro". Przed elbląską publicznością i widzami telewizyjnej Jedynki wystąpią: Janusz Radek, Katarzyna Cerekwicka, Kasia Moś, Krzysztof Kiljański, Marek Piekarczyk, Natalia Sikora, Piotr Cugowski, Ryszard Rynkowski i Tadeusz Seibert, a towarzyszyć im będzie orkiestra Kukla Band pod batutą Zygmunta Kukli.

Jak informuje TVP, w programie koncertu znalazło się wiele polskich przebojów, między innymi: "Nie pytaj o Polskę", "Dziwny jest ten świat", "Biały Krzyż", "Wznieś serce nad zło", "Biała Flaga", "Mój jest ten kawałek podłogi", czy tytułowy "Wierzę w lepszy świat". Publiczność usłyszy utwory we współczesnych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Koncert poprowadzi aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny - Grzegorz Miśtal. Za scenariusz i reżyserię widowiska odpowiada Beata Szymańska-Masny.

Jak informuje TVP, wstęp na koncert jest wolny, a wejście na teren przy Bulwarach Zygmunta Augusta w Elblągu będzie możliwe od godz. 17.

Czytaj również:

Transmisja wideo i relacje z uroczystego otwarcia przejścia z Zalewu Wiślanego na Morze Bałtyckie w sobotę 17 września dostępne będą w naszych mediach społecznościowych oraz na www.PolskieRadio24.pl.

Zobacz także

Zobacz także