Przelotny deszcz w całym kraju, IMGW ostrzega przed mgłami i burzami. Czy to koniec złotej jesieni?
We wtorek przez cały dzień aura będzie zbliżona do tej poniedziałkowej z przelotnymi opadami deszczu w całym kraju – przekazał dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik. Na zachodzie możliwe burze z gradem.
2022-09-27, 06:50
W całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane z przelotnymi opadami deszczu. Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, krańce południowo-zachodnie i północno-wschodnie Europy znajdują się pod wpływem wyżów. Nad przeważającym obszarem kontynentu pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajduje się pod wpływem niżu z rejonu Danii. Na zachodzie kraju zaznacza się obecność frontu okluzji. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim.
15 mm deszczu
- Najwięcej deszczu spadnie w zachodniej części kraju, miejscami do 15 milimetrów. Niewykluczone są też burze z opadami gradu lub krupy śnieżnej – powiedział synoptyk.
W ciągu dnia najchłodniej będzie na północnym wschodzie od 12, 13 st. C, na Podhalu 14 st. C, do 18 st. C w centrum i na Wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunku południowego.
» WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIUKIEROWCÓW «
REKLAMA
- Słoneczna aura, która towarzyszyła nam w ostatnich dniach to przejściowa sytuacja. W najbliższych dniach raczej będzie dominować cyrkulacja zachodnia i deszcz. Może ta pogoda nie będzie bardzo brzydka i zła, ale zdecydowanie będzie więcej deszczu i chmur niż słońca – podsumował synoptyk.
Gęsty mgły nad ranem
W nocy w kraju zachmurzenie ma być duże z większymi przejaśnieniami i z opadami deszczu; wysoko w górach deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 20 mm. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów, na południu okresami do 200 metrów. Temperatura minimalna od 5 st. C do 10 st. C; cieplej na Półwyspie Helskim i na północnym zachodzie Mazur od 11 st. C do 13 st. C oraz chłodniej w rejonach podgórskich od 1 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h, w Karpatach do 50 km/h.
- Pogoda: jaki będzie początek jesieni? Temperatura może przekroczyć 20 stopni
- Wakacje we wrześniu w Polsce? Sposoby na udany wypoczynek poza sezonem
pg,pap/pp
REKLAMA
REKLAMA