more_horiz
Wiadomości

20-lecie ITD. Jarosław Kaczyński: Inspekcja wzorowo wykonuje swoje zadania

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 16:15
"Dzięki państwa wysiłkom i staraniom wzrasta poziom stosowania się kierowców do obowiązujących na naszych drogach przepisów, polepsza się stan techniczny pojazdów. Słowem: jest bezpieczniej" - napisał do pracowników Inspekcji Transportu Drogowego prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński: ITD wzorowo wykonuje swoje zadania
Prezes PiS Jarosław Kaczyński: ITD wzorowo wykonuje swoje zadaniaFoto: PIOTR JEDZURA/REPORTER

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podziękował pracownikom Inspekcji Transportu Drogowego za ich wytrwałą i ofiarną służbę Rzeczpospolitej. W liście odczytanym podczas uroczystości 20-lecia ITD w Warszawie przez sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego podkreślił, że instytucja swoje zadania wykonuje wzorowo.

"Dzięki państwa wysiłkom i staraniom wzrasta poziom stosowania się kierowców do obowiązujących na naszych drogach przepisów, polepsza się stan techniczny pojazdów. Słowem: jest bezpieczniej. Za to należą się państwu słowa ogromnej wdzięczności" - napisał lider Prawa i Sprawiedliwości.

Podziękowania dla pracowników Inspekcji

Jarosław Kaczyński dodał, że trudno nie wspomnieć, iż jubileusz obchodzi również główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur, który rozpoczął pracę także 20 lat temu. Jak podkreślił, gorąco winszuje szefowi ITD oraz innym zasłużonym dla instytucji osobom ich dorobku.

Posłuchaj
00:27 Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski odczytał list Jarosława Kaczyńskiego do pracowników ITD.mp3 "Życzę państwu satysfakcji z pełnionej służby". Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski odczytał list Jarosława Kaczyńskiego do pracowników ITD (IAR) 

"Pragnę życzyć państwu, całej społeczności Inspekcji Transportu Drogowego wraz z rodzinami, zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności, w tym zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby, a zwłaszcza stwierdzenia jak najmniejszej liczby naruszeń obowiązujących na polskich drogach przepisów" - napisał prezes PiS.

Posłuchaj
00:15 Jarosław Kaczyński do pracowników ITD - dzięki Wam jest bezpieczniej (IAR).mp3 Jarosław Kaczyński do pracowników ITD: dzięki wam jest bezpieczniej (IAR) 

Czytaj także:

20-lecie ITD

Listy do pracowników Inspekcji Transportu Drogowego skierowali także premier Mateusz Morawiecki oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Inspekcja Transportu Drogowego została powołana ustawą z 6 września 2001 roku o transporcie drogowym. Podstawową przesłanką jej utworzenia była konieczność zapewnienia uczciwej konkurencji w transporcie drogowym oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony środowiska, co stanowiło jeden z wymogów akcesyjnych Unii Europejskiej.

List od Jarosława Kaczyńskiego odczytał sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski (Fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio) List od Jarosława Kaczyńskiego odczytał sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski (Fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio)

ms, IAR

Zobacz także

Zobacz także