more_horiz
Wiadomości

14. rocznica Cudu Eucharystycznego w Sokółce. "To wielki dar i umocnienie wiary"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2022 04:49
W 14. rocznicę Cudu Eucharystycznego w Sokółce odbędą się uroczystości upamiętniające cudowne objawienie Cząstki Ciała Pańskiego. Centralnym punktem rocznicy będzie uroczysta Msza Święta o godzinie 11, której przewodził będzie metropolita białostocki arcybiskup Józef Guzdek.
Kościół św. Antoniego w Sokółce
Kościół św. Antoniego w SokółceFoto: PAP/Artur Reszko

Wicekustosz sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce oraz świadek Cudu Eucharystycznego z 2008 roku ksiądz kanonik Stanisław Gniedziejko podkreśla, że komunikant, który upadł na schodek ołtarza w kościele świętego Antoniego w Sokółce, stał się widoczną przemianą Hostii w Ciało Chrystusa.

- Każdego roku przygotowujemy się duchowo do przeżycia tej rocznicy, by zaświadczyć naszą wiarą rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii, dziękować Jezusowi za tę Obecność. Jednocześnie oddać najwyższą cześć Chrystusowi, który pozostał z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata - pod postacią Chleba i Wina. Pozostał w Eucharystii - podkreślił ksiądz Gniedziejko.

Kapłan mówił też, że Pan Bóg przypomina nam, że On jest mocą swojego ludu. - Dla nas jest to wielki dar, a zarazem umocnienie naszej wiary i źródło, z którego czerpiemy siłę, żeby o Chrystusie świadczyć. By czcić Go jak najmocniej i jak najgłębiej - podkreślił. Dodał, że Bóg Jest z nami w każdym momencie.

Pierwszy w Polsce Cud Eucharystyczny

- Mimo różnych zagrożeń, ataków na Kościół, na świętość sakramentów, na sprawy święte, trzeba sobie uświadomić, że Pan Jezus mówi: "Oto Ja Jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata, Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Ufajcie, Jam zwyciężył świat - powiedział ksiądz Gniedziejko.

Wicekustosz sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce oraz świadek Cudu Eucharystycznego z 2008 roku ksiądz kanonik Stanisław Gniedziejko podkreśla, że komunikant, który upadł na schodek ołtarza w kościele świętego Antoniego w Sokółce, stał się widoczną przemianą Hostii w Ciało Chrystusa:

Posłuchaj
00:27 11971035_3.mp3 Sokółka: uroczystości w 14. rocznicę Cudu Eucharystycznego (IAR)

Kapłan powiedział również, że Pan Bóg przypomina, że On jest mocą swojego ludu:

Posłuchaj
00:15 11971035_2.mp3 "Dla nas jest to wielki dar, a zarazem umocnienie naszej wiary i źródło, z którego czerpiemy siłę, żeby o Chrystusie świadczyć" (IAR)

Objawienie w kościele świętego Antoniego w Sokółce jest pierwszym w Polsce Cudem Eucharystycznym. Dotychczasowe objawienia związane były z Maryją. 2 października 2011 roku w kościele w Sokółce odbyły się uroczystości przeniesienia cudownej hostii z plebanii do przygotowanego specjalnie miejsca w kościele. Od tego czasu przed cudownie objawioną Cząstką Ciała Pańskiego w hostii modlą się pielgrzymi z całego świata.

Czytaj także:

Od godziny 13 do 18 cząstka Ciała Pańskiego zostanie wystawiona do publicznej adoracji na ołtarzu głównym w kościele świętego Antoniego. Na godzinę 14.30 zaplanowany jest Różaniec, pół godziny później odprawiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 16 rozpocznie się Modlitwa Uwielbienia, a o 17.30 - Nieszpory Eucharystyczne.

IAR/as

Zobacz także

Zobacz także