more_horiz
Wiadomości

"Mówienie o ukrainizacji Polski to nikczemne kłamstwo". Poseł PiS o słowach Grzegorza Brauna

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2022 12:22
- Grzegorz Braun (Konfederacja) nie ukrywa swojej atencji wobec polityki wschodniej, jednak przekazywanie opinii publicznej, że następuje ukrainizacja Polski, jest po prostu nikczemnym kłamstwem i nieprawdą - ocenił w poniedziałek w Studiu PAP poseł PiS Jan Mosiński.
Mówienie o ukrainizacji Polski to nikczemne kłamstwo. Poseł PiS o słowach Grzegorza Brauna
"Mówienie o ukrainizacji Polski to nikczemne kłamstwo". Poseł PiS o słowach Grzegorza BraunaFoto: PAP/Rafał Guz/Radek Pietruszka

Lider Konfederacji Grzegorz Braun w połowie września wziął udział w pikiecie "Stop ukrainizacji Polski", której fragmenty, łącznie z wypowiedziami polityka, wykorzystała naczelna propagandzistka Władimira Putina Olga Skabiejewa w programie emitowanym w stacji Rossija 1.

Poseł PiS Jan Mosiński w poniedziałek w rozmowie z PAP.PL skomentował to, mówiąc, że "pan poseł Braun nie ukrywa swojej atencji wobec polityki wschodniej, w jakimś wymiarze oczywiście, to tylko świadczy o tym, że żyjemy w wolnym kraju. Natomiast to w chwili obecnej może być też w jakiś sposób dla nas niebezpieczne, bo takie przekazywanie opinii publicznej, że następuje ukrainizacja Polski jest po prostu nikczemnym kłamstwem, nieprawdą".

Zdaniem Mosińskiego to, że z wypowiedzi Brauna o "ukrainizacji Polski" skorzystają rosyjskie media, było "do przewidzenia".

Nagrania z wypowiedzi posła Brauna w prokremlowskiej telewizji

W programie stacji Rossija 1 prowadząca go Skabiejewa, pokazując nagrania z warszawskiej pikiety "Stop ukrainizacji Polski," oświadczyła, że "nawet rusofobiczne państwa zaczynają rozumieć, że nie przetrwają zimy bez rosyjskiego gazu". W materiale prezentowane były również nagrania z wypowiedzi Brauna, który mówił: "Stop ukrainizacji Polski, stop depolonizacji Polski. Chodzi o to, żeby Polska była polska i to właśnie (chcemy) wyrazić".

Sejm uchylił w ubiegły czwartek immunitet Braunowi w związku z wykroczeniem drogowym podczas manifestacji w Warszawie i odmową przyjęcia mandatu. O pociągnięcie Brauna do odpowiedzialności karnej wnioskował komendant główny policji.

Z 10 wnioskami dotyczącymi wyrażenia zgody przez Sejm na pociągnięcie Brauna do odpowiedzialności karnej wystąpiła w ubiegłym roku policja. Dziewięć wniosków dotyczyło tego samego zachowania, czyli nieprzestrzegania nakazu zakrywania ust i nosa maseczką. Dziesiąty wniosek związany był z naruszeniem zasad ruchu drogowego, czyli złamaniem zakazu jazdy w obu kierunkach podczas zgromadzenia publicznego w Warszawie w październiku 2021 r. I to właśnie w związku z tym ostatnim wnioskiem Sejm uchylił immunitet poselski Brauna.

Posłuchaj, co o projekcie budżetu państwa na 2023 r. mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński. 

Czytaj też:

MN/PAP/kor

Zobacz także

Zobacz także