more_horiz
Wiadomości

Nie żyje Mieczysław Antoni Gajda. Miał 77 lat

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2022 15:45
Zmarł Mieczysław Antoni Gajda, aktor związany przez wiele lat z zespołem Teatru Nowego w Łodzi.
Nie żyje Mieczysław Antoni Gajda
Nie żyje Mieczysław Antoni GajdaFoto: Martyn Jandula/ Shutterstock

Nie żyje aktor teatralny i filmowy Mieczysław Antoni Gajda - poinformował w poniedziałek za pośrednictwem Facebooka Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, na deskach którego artysta przez wiele lat występował.

"Poniedziałkowy poranek zaskoczył nas niezwykle smutną wiadomością. Odszedł nasz kolega, wieloletni członek zespołu aktorskiego Teatru Nowego - Mieczysław Antoni Gajda. Zagrał w wielu znanych spektaklach, m.in. w "Pornografii", "Porwaniu Sabinek", "Balladynie", "Mistrzu i Małgorzacie", czy "Romansie z Czechowem" w 2007 roku. Składamy wyrazy współczucia całej rodzinie - napisano. 

Kim był Mieczysław Antoni Gajda?

Mieczysław Antoni Gajda urodził się 19 września 1945 roku w Łodzi. Był absolwentem łódzkiej Państwowej Wyższej szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Zadebiutował w 1969 roku na scenie teatru dramatycznego w Szczecinie. Do Łodzi powrócił w 1977 roku.

Posłuchaj
00:20 11973274_1.mp3 Zmarł aktor Mieczysław Antoni Gajda (IAR)

W latach 80-tych ubiegłego wieku współpracował z audycją "Wesoły Autobus" przygotowywaną na antenę ogólnopolską w rozgłośni Polskiego Radia w Łodzi. W ostatnich swoich zawodowych latach występował także w łódzkim Teatrze Muzycznym.

Mieczysław Antoni Gajda miał 77 lat.

Czytaj więcej:

nj, IAR, fb

Zobacz także

Zobacz także