more_horiz
Wiadomości

Tusk mówił o zanieczyszczeniu rzek, Trzaskowski klaskał. Internauci przypomnieli "Czajkę"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 16:54
Podczas Kongresu Programowego Platformy Obywatelskiej "Energetyka i Klimat" lider partii Donald Tusk mówił o zanieczyszczaniu rzek. Podczas przemówienia oklaskiwał go Rafał Trzaskowski. Internauci przypomnieli włodarzowi o awariach Czajki w 2019 i 2020 roku.
Tusk krytykuje zanieczyszczanie rzek. Reakcja Trzaskowskiego hitem sieci
Tusk krytykuje zanieczyszczanie rzek. Reakcja Trzaskowskiego hitem sieciFoto: PAP/Twitter

Po awariach układu przesyłowego do Czajki w 2019 i 2020 roku, do rzeki dostało się 14 milionów metrów sześciennych ścieków - przypomina portal tvp.info. Eksperci oceniają, że był to wynik m.in. braku odpowiednich decyzji władz Warszawy. 

MPWiK oceniało, że doszło wówczas do "największej tego typu katastrofy na świecie". 

"Energetyka i Klimat"

W czwartek politycy PO, którzy od kilkunastu lat rządzą w Warszawie, zorganizowali Kongres Programowy Platformy Obywatelskiej "Energetyka i Klimat".

Lider partii Donald Tusk z mównicy mówił o roli, jaką powinny odgrywać kwestie związane z ochroną środowiska. - Polskie rzeki za rządów Prawa i Sprawiedliwości stały się ściekami - krytykował rząd. Wypowiedź lidera partii opozycyjnej oklaskiwał Rafał Trzaskowski.

Nie umknęło to uwadze internautów, którzy przygotowali w związku z tym specjalne wideo. Choć nagranie ma tylko 12 sekund, obiega już sieć.

Czytaj także:

tvp.info,Twitter,pkur

Zobacz także

Zobacz także